• Головна
  • Ціна на олію в Україні може досягти 100 гривень за літр
11:21, 16 листопада 2021 р.

Ціна на олію в Україні може досягти 100 гривень за літр

Ціна на олію в Україні може досягти 100 гривень за літр

Про те, що олія суттєво здорожчає, повідомив UBR член “Української Ради бізнесу” та власник компанії “ГрадОлія” Станіслав Таршин.

В українських магазинах незабаром знову подорожчає "ходова" олія – соняшникова. Це станеться внаслідок подорожчання енергоносіїв.

За словами Таршина, восени природний газ різко подорожчав для підприємств майже у 2,5 рази. Лише через це собівартість виробництва для підприємств олійно-жирової галузі зросте на 5-10%.

Також підвищилася вартість інших складових виробництва, а саме гексанового розчинника та електроенергії, що подорожчав, їх ціна зросла майже на 25%.

Водночас гексановий розчинник та електроенергія займають понад 30% у собівартості виробництва для олійно-жирової галузі.

"Також зростають транспортні витрати, матеріали для фасування, запасні частини", - наголосив Таршин.

Експерт припускає, що перелічені ним фактори змусять підприємства піднімати ціни на кінцеву продукцію. На жаль, подорожчання соняшникової олії призведе до втрати українськими виробниками частки світового ринку та зниження обсягів виробництва.

Нагадаємо, що соняшникова олія за останній рік найбільше з продуктів піднялася в ціні і стала "золотою". Її вартість вже майже зрівнялася з оливковою.

Антимонопольний комітет України, до речі, уже  вивчає причини зростання цін на олію. 

За останні 12 місяців соняшникова олія стала рекордсменкою зі зростання вартості. Про це заявили учасники круглого столу в Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

Причини зростання цін на соняшникову олію та механізми протидії цьому обговорили під головуванням народної депутатки Ганни Лічман, керівниці підкомітету з питань регуляторної політики. 

«В Україні соняшникова олія найдорожча, – зазначила народна депутатка , посилаючись на результати моніторингу цін у сусідніх Польщі та Румунії, а також у Франції й інших країнах, де олія дешевша на 26–30%, ніж в Україні. – На жаль, за останні 12 місяців чи трохи більше соняшникова олія стала рекордсменкою зі зростання вартості: з приблизно 34 грн/л у середині 2020 року до приблизно 63 грн/л зараз. Українські споживачі не мають жодних вигід від того, що наша країна є найбільшим виробником та експортером олії у світі. Головний аргумент, який ми чуємо, – підвищення цін на міжнародних ринках. Як може складатися така ситуація, якщо Україна є найбільшим виробником олії?». 

На сьогодні в рівненських супермаркетах ціна соняшникової олії коливається від 43 гривень і до 62 в середньому. Фасування, як правило, 0,8 і 0,9 літра.

На фото: Бувають ще й такі "бомбічні" ціни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##ціна # Рівне #олія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...