• Головна
  • Парадокс:аграрії краю зібрали рекордну кількість зерна"за всю історію Рівненщини", а хліб дорожчає
13:31, 12 листопада 2021 р.

Парадокс:аграрії краю зібрали рекордну кількість зерна"за всю історію Рівненщини", а хліб дорожчає

Парадокс:аграрії краю зібрали рекордну кількість зерна"за всю історію Рівненщини", а хліб дорожчає

Департамент АПК напередодні Дня працівників сільського господарства підбив підсумки роботи агропромислового комплексу Рівненщини за 2021 рік. Показники, треба сказати, чудові. А це означає, що жителі Рівненщини забезпечені якісною продукцією місцевого виробництва?

 "Валовий збір зерна у 2021 році очікується понад 1,6 мільйона тонн, що являтиметься найвищим показником в історії Рівненщини. Прогнозується одержати цукрового буряка – 760 тисяч тонн, картоплі – 1330 тисяч тонн, овочів – 278 тисяч тонн, - йдеться у повідомленні.

  Пріоритетним напрямом розвитку сільського господарства є органічне виробництво, яке забезпечує безпечними та якісними продуктами харчування, а також допомагає зберегти та покращити стан навколишнього природного середовища. Щороку в області збільшується кількість суб’єктів господарювання, які займаються вирощування сертифікованих органічних зернових, технічних, овочевих та плодово-ягідних культур. Дана продукція реалізується в межах і за межами області, а також експортується за кордон. 

 У галузі тваринництва за 9 місяців 2021 року по всіх категоріях господарств збільшилось виробництво м’яса на 3,0 відсотка, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах на 10,3 відсотка, яєць курячих на 2,5 відсотка, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах на 5,1 відсотка.

 В області розвивається галузь птахівництва. У сільськогосподарських підприємствах області утримується 2,7 мільйона голів птиці та з кожним роком поголів’я птиці нарощується. 

З метою розвитку тваринництва, зокрема племінної справи, в області функціонує 24 суб'єкти племінної справи у тваринництві.

 За період 2020-2021 років в області створено 36 сімейних фермерських господарств. Зокрема, найбільшу кількість сімейних фермерських господарств створено на території новоствореного Рівненського району – вісімнадцять. 

 Основним напрямом спеціалізації новостворених сімейних фермерських господарств є молочне скотарство. Понад 400 голів корів молочного напряму продуктивності утримується у 22 сімейних фермерських господарствах області.

Активно продають паї. За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 05 листопада 2021 року в Рівненській області укладено 839 договорів купівлі-продажу земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та ведення особистого селянського господарства, загальною площею понад 637 гектарів на загальну суму 18,2 мільйона гривень (вартість 1 га 28,5 тисяч гривень). 

 В першу чергу це пов’язано з низькою ціною продажу земельних ділянок. В середньому по області вартість проданого 1 га землі сільськогосподарського призначення становить 28,5 тисяч гривень (по Україні -17,3 тисяч гривень).

 Однак, попри це, як ми вже писали, по Україні, і в нашій області зокрема з нового року очікується підвищення ціни на хліб. Справа в тім, кажуть експерти, що, попри рекордні врожаї, в державі... Не вистачає зерна. Його дуже багато вивезли за кордон. Тепер ми маємо задовольнятися дорогим хлібом із борошна, змеленого з фуражного зерна.

Про дефіцит зерна говорять і хлібопекарські підприємства області. Відтак висока ціна на борошно, енергоносії й спровокує стрибки цін на насущний продукт.

Те саме стосується й інших продуктів харчування. Усі ми бачимо, яка якість продуктів у супермаркетах і, як правило, вони завезені з-за кордону. Маючи розвинене тваринництво, їмо польське сало з "преміксами", "ніяку" курку, нашпиговану антибіотиками, купуємо олію і цукор, дорожчу, ніж у Європі. І це при тому, що врожаї у нас вищі, ніж у них.

Отак і "господарюємо".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##урожай #Рівненщина #подорожчання хліба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...