• Головна
  • Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов обіцяє притягнути батьків до відповідальності, котрі відмовляються вакцинувати дітей
13:31, 4 листопада 2021 р.

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов обіцяє притягнути батьків до відповідальності, котрі відмовляються вакцинувати дітей

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов обіцяє притягнути батьків до відповідальності, котрі відмовляються вакцинувати дітей

У Великій Омеляні батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей від поліомієліту, можуть притягнути до відповідальності.

Про це повідомив головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов.

"У зв’язку з відмовою від щеплення, органи піклування можуть притягнути батьків до відповідальності починаючи від штрафів (850-1700 грн), аж до розгляду питання про позбавлення батьківських прав",- коментує головний санітарний лікар.

За його словами, існують високозаразні хвороби, які можуть привести до смерті або каліцтва дітей. Тому, захист від них має бути обов'язковим.

«Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини. Стаття 155 цього ж кодексу говорить, що батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересів дитини, ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. Зідно 15 статті Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»  -  діти, які не отримали щеплення, згідно з календарем щеплень, не можуть відвідувати дитячі заклади", - зазначає головний санітарний лікар області. 

Наразі у селі Велика Омеляна від поліомієліту щепилися 57% дітей, що менше, ніж у сусідніх селах.

Нагадаємо, жителі Великої Омеляни вкрай неохоче вакцинували своїх дітей від поліомієліту, відмовлялися іти до медзакладу. Після того медики почали ходити по домах і пропонувати вакцинуватися. Деякі батьки відреагували неочікувано: стали закриватися в будинках, натравлювати на лікарів собак та тікати городами. Переважна більшість відмов від щеплення аргументується релігійними переконаннями. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##вакцинація #поліомієліт #Велика Омеляна #Роман Сафонов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...