• Головна
  • Комусь – біда, а комусь – «мати рідна»: на Рівненщині підробляють ПРЛ-тести і сертифікати про вакцинацію
13:46, 2 листопада 2021 р.

Комусь – біда, а комусь – «мати рідна»: на Рівненщині підробляють ПРЛ-тести і сертифікати про вакцинацію

Комусь – біда, а комусь – «мати рідна»: на Рівненщині підробляють ПРЛ-тести і сертифікати про вакцинацію

Ковідна пандемія у більшості з нас викликає велику тривогу. Чи не щодня ми чуємо інформацію про нові антирекорди, критичну ситуацію в медзакладах. Хтось переймається здоровям своїм і близьких йому людей. Одні з самого ранку займають чергу у центрах вакцинації, бо без щеплення втратять роботу чи не доїдуть громадським транспортом до місця призначення...

А дехто користується моментом і заробляє на цьому.Так, у Рівному правоохоронці викрили туристичну агенцію, яка займалась продажем фальшивих довідок про ПЛР-тестування. Наразі слідством встановлено, що 33-річна власниця турфірми їх «штампувала» для клієнтів, яким готувала документи для туристичних поїздок, видаючи їх від імені однієї з місцевих лабораторій, яка нібито проводила обстеження туристів. Вартість довідки про негативний тест на ковід входила у загальну суму туру.

У приміщенні агенції провели санкціонований обшук, виявили і вилучили 7підробних довідок, у яких була вказана дата на кілька днів наперед. А у ноутбуці було ще майже 10 таких документів, підготовлених для клієнтів. У цій справі призначили низку експертиз. Після отримання їх результатів у поліції пред’являть жінці підозру. Якщо у суді доведуть її провину, то за підробку документів їй може загрожувати ув’язнення до 5-ти років. Назву турфірми у поліції не називають.

А увечері в Рівному екіпаж мобільної групи неподалік приміщення головного управління Нацполіції в області на вулиці Пушкіна помітив легковик, припаркований з порушенням правил. У салоні крім 18-річного водія були ще інші люди. Їх поведінка правоохоронцям видалася підозрілою. При поверхневій перевірці салона авто знайшли сертифікати про щеплення від COVID-19, але QR-код на документах не зчитувався.

Тоді на місце викликали слідчо-оперативну групу, яка оглянула і вилучила 13сертифікатів з ознаками підробки. Водій пояснив поліції, що замовив «документи» для себе і друзів через месенджер. Вартість одного лжесертифіката -1000 гривень. Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 18-річному жителю обласного центру за використання завідомо підроблених документів загрожує до 2-х років обмеження волі.

У межах кримінального провадження дізнавачі спільно з працівниками карного розшуку та кіберполіцейськими проводять слідчо-розшукові заходи для встановлення точного порталу продажу сертифікатів та IP-адрес.

Тим часом співробітники УСБУ в області викрили схему підробки негативних результатів ПЛР-тестування 18-річним жителем Березного і 28-річним рівнянином. Вони продавали їх українцям, які хотіли виїхати за кордон, та іноземцям для уникнення 14-денної самоізоляції. Така довідка коштувала від 300 гривень до 20 євро. Їх надсилали замовникам Інтернетом.

Під час обшуків у молодиків вилучили понад тисячу електронних документів з ознаками підробки, в тому числі й довідки з негативним ПЛР-тестом, а також мобільні термінали, валюту, підробні печатки медустанов, 3 автомобілі, 4 мобільні телефони, принтери, роутери, банківські картки, сім-картки, паспорти для виїзду за кордон, а також 2.000 гривень, 1.920 євро і 370 злотих. Усе вилучене скерували на експертизу. Їх власникам повідомили про підозру у підробці і збуті довідок з негативним результатом на COVID-19. Підозрюваним загрожує до 5-ти років позбавлення волі.

До Сарненського райвідділу Нацполіції надійшло звернення про можливу підробку сертифіката про вакцинацію, який виявили прикордонники під час митного контролю у  жителя Дубенського району. А виданий він був у Сарненському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги. У свою чергу, там запевняють, що лікаря з таким прізвищем, як зазначено в сертифікаті, у них взагалі немає.

За цим фактом триває перевірка та встановлюються ймовірні особи, причетні до вчинення кримінального правопорушення.

Всього після запровадження 26 жовтня червоного рівня епідемічної небезпеки в області на час підготовки цього матеріалу до друку працівники Нацполіції за результатами проведених вибіркових перевірок щодо дотримання обмежувальних заходів склали на суб’єктів господарювання або їхніх працівників 118 протоколів. Йдеться про порушення карантину: повної відсутності сертифікатів або їх наявність з однією дозою вакцини, а також перевищення допустимої кількості пасажирів у громадському транспорті. Крім того, за ігнорування маскового режиму або відсутність документів, що посвідчують особу, працівники поліції винесли щодо громадян 480 постанов, повідомляє відділ комунікації обласного управління Національної поліції.

Контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів здійснюється на вулицях, у парках, інших громадських місцях (громадських будинках і спорудах, закладах громадського харчування, розважальних закладах (нічних клубах), громадському транспорті) тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##вакцинація #ПРЛ-тести # Сертифікат про вакцинацію # Рівненщина # підробка документів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...