• Головна
  • Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині
13:30, 26 жовтня 2021 р.

Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині

Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині

Бібліотекарка із села Кунин, що на Здолбунівщині, Світлана Більчук (на фото) стала ініціатором того, аби в хатині, що на церковному подвір’ї, створити музей історії села, в якому експонуються старі фотографії його мешканців, церковна література. Тож тепер  кожен охочий може ці експонати оглянути.

На горищі місцевої церкви та у жителів села виявилося багато древніх артефактів, які б могли бути втрачені, якби ентузіасти не взялися б за їх упорядковування.

Для приміщення музею вирішили обрати церковний будиночок. Для того, аби в ньому можна було утримувати експонати, його довелося реконструювати. А Світлана Більчук написала і виграла відповідний проект, завдяки якому змогли придбати музейні вітрини. Тепер сільська громада працює над тим, аби зробити у музеї опалення, аби цінні речі, котрі там виставляються на огляд, перебували в оптимальних умовах.

Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині, фото-1

– Одним із найцікавіших і найцінніших шедеврів, який пощастило отримати музею, – каже Світлана Більчук, – є рушник, вишитий у 1937 році мешканкою села Кунин Анастасією Андрощук. Він оповитий легендами. На полотні дівчина зобразила себе та свого нареченого. Після того, як вони побралися, рушник почепили у хаті. Господар перебував у лавах УПА. Його саме не було вдома, коли в хату зайшли німецькі солдати. Вони побачили на рушникові вишитий тризуб і почали вивідувати у господині, де її чоловік. Того разу минулося, однак жінка вирішила випороти тризуб і замість нього вишила весільну корону. Такі рушники зараз дуже пильно вивчаються етнографістами. Тому, можна сказати, що сільському музею дуже пощастило мати у себе такий експонат. 

Можна побачити тут також багато фотографій відомих людей, не лише в Україні, а й у світі, які свого часу мешкали або якимось чином пов’язані з Кунином. Це зокрема батько Бориса Тена Василь Іванович Хомичевський, який був священиком місцевої Свято-Георгіївської церкви. Служив тут і відомий далеко за межами області священик Яків Федотов, родина якого присвятила себе боротьбі за незалежність України. Тож тут є як їхні портрети, так і їхні документи, листи тощо.

Світлана Більчук зробила сенсаційну заяву:

– Вважається, що Борис Тен (Микола Васильович Хомичевський) народився у Дермані. Тепер, досліджуючи метричні книги, цього точно не скаже ніхто. Зазначено, що Микола жив у Кунині. У кліровій книзі, заповненій рукою самого Василя Хомичевського, зроблено запис про народження сина Миколи. Його мати була родом із Дерманя. Могло таке статися, що вона поїхала народжувати у Дермань. Але це не точно. Потрібно досліджувати архівні документи, – розповідає бібліотекарка місцевої ПШБ та активістка села  пані Світлана.

Тож не сумніваємося, що незабаром ми й наші читачі почуємо нові цікаві подробиці про наукові відкриття сільської бібліотекарки. Як виявилося, навіть таке невеличке село як Кунин може мати цікавенну історію.

Анна ЛЕГКА

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##музей # Кунин # Борис Тен #Світлана Більчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...