• Головна
  • Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині
13:30, 26 жовтня

Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині

Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині

Бібліотекарка із села Кунин, що на Здолбунівщині, Світлана Більчук (на фото) стала ініціатором того, аби в хатині, що на церковному подвір’ї, створити музей історії села, в якому експонуються старі фотографії його мешканців, церковна література. Тож тепер  кожен охочий може ці експонати оглянути.

На горищі місцевої церкви та у жителів села виявилося багато древніх артефактів, які б могли бути втрачені, якби ентузіасти не взялися б за їх упорядковування.

Для приміщення музею вирішили обрати церковний будиночок. Для того, аби в ньому можна було утримувати експонати, його довелося реконструювати. А Світлана Більчук написала і виграла відповідний проект, завдяки якому змогли придбати музейні вітрини. Тепер сільська громада працює над тим, аби зробити у музеї опалення, аби цінні речі, котрі там виставляються на огляд, перебували в оптимальних умовах.

Таємниця рукописів музею села Кунин на Здолбунівщині, фото-1

– Одним із найцікавіших і найцінніших шедеврів, який пощастило отримати музею, – каже Світлана Більчук, – є рушник, вишитий у 1937 році мешканкою села Кунин Анастасією Андрощук. Він оповитий легендами. На полотні дівчина зобразила себе та свого нареченого. Після того, як вони побралися, рушник почепили у хаті. Господар перебував у лавах УПА. Його саме не було вдома, коли в хату зайшли німецькі солдати. Вони побачили на рушникові вишитий тризуб і почали вивідувати у господині, де її чоловік. Того разу минулося, однак жінка вирішила випороти тризуб і замість нього вишила весільну корону. Такі рушники зараз дуже пильно вивчаються етнографістами. Тому, можна сказати, що сільському музею дуже пощастило мати у себе такий експонат. 

Можна побачити тут також багато фотографій відомих людей, не лише в Україні, а й у світі, які свого часу мешкали або якимось чином пов’язані з Кунином. Це зокрема батько Бориса Тена Василь Іванович Хомичевський, який був священиком місцевої Свято-Георгіївської церкви. Служив тут і відомий далеко за межами області священик Яків Федотов, родина якого присвятила себе боротьбі за незалежність України. Тож тут є як їхні портрети, так і їхні документи, листи тощо.

Світлана Більчук зробила сенсаційну заяву:

– Вважається, що Борис Тен (Микола Васильович Хомичевський) народився у Дермані. Тепер, досліджуючи метричні книги, цього точно не скаже ніхто. Зазначено, що Микола жив у Кунині. У кліровій книзі, заповненій рукою самого Василя Хомичевського, зроблено запис про народження сина Миколи. Його мати була родом із Дерманя. Могло таке статися, що вона поїхала народжувати у Дермань. Але це не точно. Потрібно досліджувати архівні документи, – розповідає бібліотекарка місцевої ПШБ та активістка села  пані Світлана.

Тож не сумніваємося, що незабаром ми й наші читачі почуємо нові цікаві подробиці про наукові відкриття сільської бібліотекарки. Як виявилося, навіть таке невеличке село як Кунин може мати цікавенну історію.

Анна ЛЕГКА

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##музей # Кунин # Борис Тен #Світлана Більчук
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...