• Головна
  • На Рівненщині створюють безбар’єрне середовище за шістьма напрямами
15:45, 23 жовтня 2021 р.

На Рівненщині створюють безбар’єрне середовище за шістьма напрямами

На Рівненщині створюють безбар’єрне середовище за шістьма напрямами

Розробка проєкту обласного плану заходів щодо створення безбар’єрного простору в Рівненській області на 2021-2022 роки вийшла на фінальну пряму.

Завершилося публічне обговорення шляхом електронних консультацій з громадськістю проєкту обласного Плану щодо створення безбар’єрного середовища в області.

Наразі фахівці узагальнюють пропозиції та доповнення, що надійшли до проєкту з тим, щоб до кінця місяця його остаточно фіналізувати та затвердити. 

Безбар’єрне середовище передбачає створення комфортних для усіх умов. Це поняття стосується не лише повноцінного фізичного доступу до об’єктів інфраструктури, а також можливості отримання послуг у громадах – комунальних, освітніх, медичних, юридичних, фінансових, культурних, спортивних, транспортних, адміністративних, соціальних тощо. 

«Метою стратегії є  врахування вимог і потреб якомога більших груп мешканців області. Обов’язково – людей з інвалідністю, батьків з малолітніми дітьми, молоді, літніх людей. У результаті доступність і комфорт у різних сферах життя має стати новою суспільною нормою», – зазначила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська. 

Нагадаємо, що ініціаторкою розроблення Національної стратегії безбар’єрності є перша леді України Олена Зеленська. 

Концепція охоплює шість основних напрямів:

  • фізична, 
  • інформаційна, 
  • цифрова, 
  • суспільна та громадянська, 
  • економічна, 
  • освітня доступність. 

«Водночас, ми вже реалізовуємо низку власних ініціатив, спрямованих на виконання основних завдань Національної стратегії безбар’єрності. Зокрема, проєкт «Цифра в кишені». У його рамках для всіх бажаючих мешканців низки громад проводять безкоштовне навчання  щодо користування  найрізноманітнішими онлайн-послугами. Наразі багато послуг, у тому числі адміністративних, можна отримати в онлайн-режимі. І вони мають бути доступними якомога ширшому колу споживачів, незалежно від місця проживання – починаючи від купівлі квитків та оплати комунальних послуг, до запису до лікаря через сервіс HELSI», - прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##безбар'єрність # Рівненщина # РОДА #ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ #ІВАННА СМАЧИЛО #ЛЮДМИЛА ШАТКОВСЬКА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...