• Головна
  • 5 міфів про мікрокредитування в Україні
Новини компаній
14:00, 9 вересня 2021 р.

5 міфів про мікрокредитування в Україні

Новини компаній

Кредити онлайн — створенні допомагати, а не нашкодити. Однак для багатьох вони асоціюються саме з обманом та шаленими відсотками. Звідки взялись ці міфи, і чому люди в них вірять? Відповіді на ці питання ви знайдете в цьому матеріалі.

Міф №1: МФО працюють незаконно та обманюють позичальників

Усі мікрофінансові компанії працюють згідно з Законом України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”. Щоб вибрати надійного кредитора, потрібно дивитись чи на його сайті є інформація про реєстрацію Нацкомісією.

Щодо обману, то всі права та обов'язки позичальника вказані у договорі. Якщо кредитор вимагає від вас гроші за послуги, які не вказані в контракті, ви маєте право не платити.

Зверніть увагу: експерти з Loando наголошують, що деякі кредитні компанії включають у договір оплату страховки. Звідти й беруться так звані “приховані умови”.

Міф №2: Береш одну суму, а повертаєш в 100 разів більшу.

Послуги МФО розраховані на короткотривалі кредити до 30 днів. Тоді комісія за користування буде невеликою та позика повністю себе виправдає. Проте, якщо ви затримуєте виплату й отримаєте за це штраф, то кінцева сума значно зросте.

Важливо: щоб уникнути прострочення, при відсутності грошей на оплату боргу вчасно, не полінуйтесь оформити пролонгацію. Таким чином ви відтермінуєте сплату на зручний для вас період. Послуга абсолютно безкоштовна.

Міф №3: МФО насильно вимагають повернути борг

Жодне совісне МФО не почне насильно вимагати від вас грошей. Адже від цього залежить компанії репутація. В додатку така поведінка порушує Закон України про кредитування.

Якщо у вас виникли проблеми з погашенням кредиту, негайно зв'яжіться зі своїм МФО. Розкажіть, що трапилось та спробуйте знайти спільне рішення. Пам’ятайте, кредитор повинен бачити вашу готовність співпрацювати.

Міф №4: Можна брати гроші та не повертати

Всім хочеться обійти правила та не платити за кредит. Але це так не працює. Електронний договір має таку саму юридичну силу, як і паперовий. Тому з моменту підписання, ви маєте обов'язок повернути борг.

Цей обов'язок регулюють: ст. 641 та 644 Цивільного кодексу України й ст. 5, 6, 7 та 8 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг”.

Існують певні винятки для військовослужбовців. За наявності військового квитка, вони можуть не сплачувати штрафів в разі прострочення. Проте, це не звільняє їх від сплати боргу.

Міф №5: Кредити онлайн небезпечні

МФО не зберігає повного номера вашої кредитної картки. Всі платежі проводяться через спеціальні платіжні сервери. А для більшої безпеки кредитні компанії співпрацюють з картками Visa та Mastercard. Вони гарантують вищий рівень захисту ваших даних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...