• Головна
  • Податкова соціальна пільга: що це таке та кому вона надається
18:00, 27 липня
Надійне джерело

Податкова соціальна пільга: що це таке та кому вона надається

Податкова соціальна пільга: що це таке та кому вона надається

Що таке податкова соціальна пільга?

Податкова соціальна пільга (далі - ПСП) — це сума, на яку платник податку з доходів фізичних осіб має право зменшити суму свого загального місячного оподаткованого доходу, отримуваного з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати.

Граничний дохід, що дає право на застосування ПСП

Податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. Отже, дохід, що дає право на застосування ПСП у 2021 році, становить 3180 грн. (2270 грн. х 1,4).

Граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків, визначається як добуток граничного доходу для застосування ПСП та відповідної кількості дітей. Тому для платників податку, які утримують двох чи більше дітей віком до 18 років, граничний розмір 3180 грн. помножують на кількість дітей.

Як розрахувати ПСП та кому надається?

Податкова соціальна пільга розраховується від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня звітного року та не змінюється протягом такого року.

ПСП надається будь-якому платнику податку в розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленому законом на 1 січня звітного податкового (звітного) року. То ж у 2021 році загальна для всіх платників ПСП у розрахунку на місяць становить 1135 грн. (2270 грн. х 50 %).

Для платників податку, що утримують двох чи більше дітей віком до 18 років, ПСП становить 1135 грн. у розрахунку на кожну таку дитину.

Підвищена 150% ПСП у розмірі 1702.5 грн. (2270 грн х 50 % х 150 %) надається платникам податку, визначеним: пп. «а», «б» пп. 169.1.3 Податкового кодексу - одиноким матерям (батькам), вдовам (вдівцям) або опікунам, піклувальникам; тим що утримують дитину-інваліда - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років; переліком з пп. «в»–«е» пп. 169.1.3 Податкового кодексу.

Підвищена 200% ПСП для платників податку, визначених пп. «а»–«ґ» пп. 169.1.4 Податкового кодексу, становить 2270 грн. (2270 грн. х 50 % х 200 %).

За матеріалами Головного управління ДПС Рівненської області

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #новини Рівного #соціальна #пільга
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...