12:02, 13 травня 2013 р.
В райлікарнях Рівненщини запрацюють відділення екстреної допомоги
Це необхідно для того, щоб невідкладну медичну допомогу надати людині миттєво, так би мовити, "на порозі лікарні", аргументувала заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад. Тож на другому етапі реформування екстреної меддопомоги необхідно переформатувати роботу приймальних відділень. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
В них, зокрема, мають чергувати лікарі та медсестри, котрі готові надати ургентну допомогу відразу ж після поступлення хворого. Крім цього, у відділеннях екстреної допомоги мають бути сформовані пакети медикаментів на випадок різних невідкладних станів, аби не втрачати жодної життєво важливої хвилини, акцентувала Світлана Сад.
В умовах реформування екстреної медичної допомоги, яке перебуває на особливому контролі в Президента України, заплановане також оснащення традиційних приймальних покоїв необхідним обладнанням. Це дозволить проводити комплексну діагностику і знову ж таки економити дорогоцінний час.
До перетворення приймального покою у відділення екстреної допомоги Сарненська центральна райлікарня вже готова на 80 відсотків, зазначила Світлана Сад. Крім того, є напрацювання в Радивилівському та Дубенському районі, а також у міській лікарні Рівного. Загалом же виконати це стратегічне завдання стовідсотково необхідно до 2016 року.
Тим часом перший етап реформування екстреної медичної допомоги на Рівненщині вже на завершальній стадії. Адже область одна з перших долучилася до створення нової системи невідкладної допомоги. Так, з першого січня запрацював базовий заклад – обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Загалом під його контролем діють відокремлені підрозділи, а саме Рівненська, Дубенська і Сарненська станції, 14 підстанцій і 28 пунктів екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Під час реформування жодну посаду не скоротили, тож всі працівники залишилися на своїх робочих місцях, наголосила заступниця голови облдержадміністрації. Крім того, завдяки централізованому фінансуванню фахівці почали одержувати всі гарантовані доплати за особливі умови праці. Загалом у службі ЕМД області працюють майже 1500 фахівців, у тому числі 225 лікарів із медицини невідкладних станів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:19, 3 грудня
07:56, Сьогодні
live comments feed...