• Головна
  • У рівненському архіві знайшли листи солдатів з фронту (ВІДЕО)
09:02, 13 травня 2013 р.

У рівненському архіві знайшли листи солдатів з фронту (ВІДЕО)

"Вони наближали перемогу". Під такою назвою у Державному архіві Рівненської області нині діє експозиція особистих речей воїнів, які визволяли наше місто від німецько-фашистських загарбників. Працівники архіву у своїх сховищах також віднайшли і листи солдатів з фронту до своїх рідних

З особистих фондів ветеранів Великої Вітчизняної війни нині у державному архіві Рівненщини створено експозицію "Вони наближали перемогу". Відвідувачів закладу вона знайомить з постатями тих, хто визволяв Рівне від німецько-фашистських загарбників. Тут зібрані особисті речі не лише воїнів, які проживали на Рівненщині, а й тих, хто хоча і народився у інших куточках нашої держави чи поза її межами, проте подарував жителям нашого краю мирне небо над головою.

Олена Гумінська, архівіст Державного архіву Рівненської області:

- Ці люди мають відношення до звільнення Рівного і взагалі до перемоги, адже саме вони наближали її. Прізвища Чеботка, Завади, Загорулька, Балоніна. Тут представлені фото, де вони лікуються у військових госпіталях, орденські книги, статті написані в мирний час про них, літературна спадщина.

Готуючись до відзначення Дня Перемоги, працівники архіву наштовхнулись на унікальну знахідку - листи солдатів з фронту. Вони зберігалися в архіві, адже у воєнні роки сім’ям фронтовиків, щоб скористатися певними пільгами необхідно було подібне листування здавати до державних органів, тим самим засвідчувати свою належність до людей, які воювали. На клаптиках паперу, яким майже 70 років солдати у декількох рядках намагались повідомити своїм близьким про те, що вони живі і здорові.

Людмила Леонова, начальник відділу Державного архіву Рівненської області:

- Лист зовсім молодого солдата. Йому 20 років. Був мобілізований з села Чудви. В нього ще не було своєї родини, дружини. Писав він мамі і сестрі про те, що був поранений. Він намагався заспокоїти родину, але в нього думки так хаотично викладені, що вийшло навпаки. Він пише, що в нього не серйозне поранення, проте одного ока вже немає, а інше – поранене. Має три поранення на лобі, біля виску, роздертий ніс і вухо. 

Усі листи, що зберігалися в обласному архіві були адресовані жителям Костопільщини. Тому нині працівники закладу у місцевій газеті розмістили статтю з детальним описом знахідок в надії на те, що знайдуться родичі тих, кому фронтовики надсилали свої листи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...