• Головна
  • Чому на домашньому термометрі за вікном одна температура, а синоптики прогнозували іншу?
12:31, 25 червня 2021 р.
Надійне джерело

Чому на домашньому термометрі за вікном одна температура, а синоптики прогнозували іншу?

Чому на домашньому термометрі за вікном одна температура, а синоптики прогнозували іншу?
Справа в тому, що термометр, прикріплений на вікні чи в іншому місці, показує не зовсім вірну температуру. На значення термометра впливають такі фактори як сонячна радіація, швидкість вітру, опади і предмет, до якого прикріплений прилад.
На метеостанціях вимірюють˝істинну температуру˝. Для цього необхідно виключити, чи максимально зменшити вплив вищеперерахованих факторів. З цією метою в спостереженнях використовується установка, що називається ˝Будка захисна жалюзійна для встановлення метеорологічних приладів˝. Інші її назви будка психрометрична або будка Селянінова. Вона має спеціальну будову, що створює захист але забезпечує вільний рух повітря всередині. Повинна бути добре пофарбованою, обов'язково в білий колір, щоб відбивати сонячне проміння. Кріпиться на спеціальній підставці висотою 175 см так, щоб підлога була строго горизонтальна. Орієнтується на метеорологічному майданчику, щоб дверцята були повернуті на північ і т.д.
Таким чином, на відміну від побутових термометрів, які показують завищену чи занижену температуру, термометри в метеорологічній будці показують ˝істинну температуру˝, не спотворену будь якими факторами оточуючого середовища.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#погода #термометр #гідрометцентр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...