• Головна
  • Ведете підприємницьку діяльність без реєстрації? Готуйте гаманці
14:00, 21 квітня
Надійне джерело

Ведете підприємницьку діяльність без реєстрації? Готуйте гаманці

Ведете підприємницьку діяльність без реєстрації? Готуйте гаманці

В Головному управлінні ДПС у Рівненській областіінформують, що облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Взяття на облік фізичних осіб – підприємців у податкових органах здійснюється за податковою адресою платника на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором (п. 65.1 ст. 65 ПКУ).

В Україні здійснення господарської діяльності фізичною особою без реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії, дозволу чи іншого дозвільного документа для провадження певних видів господарської діяльності категорично заборонено. На фізичну особу, яка здійснює свою підприємницьку діяльність без належної реєстрації накладається штраф у розмірі 340 гривень (п. 117.1 ст. 117 ПКУ). У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафні санкції - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 680 гривень.

Зауважимо, що за неподання податкової звітності до фізичної особи також застосовується штраф в розмірі 340 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання такої звітності (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).

Крім того, якщо за результатами перевірки контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання за відповідні звітні періоди, то застосовується штраф в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, незалежно від того, сплачувала така особа податок чи ні (п. 123.1 ст. 123 ПКУ).

Разом з цим, за ведення діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, - застосовується штраф від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої (ст. 164 КУпАП).

Також можливе вручення попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 164 прим. 1 КУпАП) за неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #новини Рівного #новини Рівненщини #новини України #підприємництво #реєстрація #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...