• Головна
  • Мультикультурна спадщина Корецької громади під надійною опікою міської ради
19:30, 16 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Мультикультурна спадщина Корецької громади під надійною опікою міської ради

Мультикультурна спадщина Корецької громади   під надійною опікою міської ради

«Фахова майстерня» для працівників сфери культури в рамках проєкту "АРТ-громада" за підтримки Українського культурного фонду відбуласяу Корецькій територіальній громаді. Проект реалізують телеканал «Сфера» та Рівненське  регіональне відділення Асоціації міст України. 

«Фахова майстерня» у Корці зібрала фахівців культурної сфери новоствореної громади.Експерти у сфері децентралізації та розвитку креативних індустрій розповіли учасникам про основні зміни та правові аспекти діяльності закладів культури в нових умовах.

На чолі з міським головою Людмилою Дмитрук було обговорено низку питань, серед яких:

·фінансове забезпечення закладів та установ культури в умовах реформи;

·організація надання бібліотечних послуг в умовах децентралізації;

·нова модель організації центру надання культурних послуг;

·збереження та охорона культурної спадщини громади;

·створення мультимедійного контенту за участю творчих і талановитих дітей – як складова розвитку культури, туризму та популяризації свого регіону;

·визначення основних напрямків розвитку культурної галузі громади.

Людмила Дмитрук розповіла -«Культурі приділяємо багато часу та уваги, взяли у комунальну власність усі заклади культури які є на нашій території. Наша мультикультурність нам на користь аджевдало доповнює туристичну привабливість громади. Ми спонукаємо наших працівників шукати нові можливості підтримки їх діяльності, зокрема пропонуємо писати грантові проекти, у такий спосібможна реалізувати найамбітніші плани» - розповіла Людмила Дмитрук.

Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук нагадала на скільки важливо сьогодні громаді зберегти свою культурну мережу. Даний проект покликаний допомогти на етапі реорганізації та передачі майна, а також створити телевізійний продукт для промоції та підсилення культурних інституцій.

Фінансове забезпечення закладів та установ культурної сфери – є найбільш проблемними питаннями. Експертка з фінансових питань Людмила Кушнер дала поради щодо фінансування закладів культури, які є джерела фінансування та як шукати додаткові можливості.

Нині у Міністерстві розробляється проект Перетворення будинків культури на культурно-дозвіллєві центри у громадах. Наступний проект - відновлення кінопоказів в територіальних громадах. Він передбачаєкошти на закупівлю техніки для кінотеатрів. Культура і надалі буде на залишковому принципі, тому вивчайте потреби громади і будуйте свою нову модель функціонування культури» - зауважила Галина Ковальчук.

Корець – місто історичного значення, тут шанують свою історію. Тут збережено багато культурно-історичних пам’яток, тому молоді буде над чим працювати. Коли діти створюють власний медійний продукт - вонинавчаються, пізнають свій рідний край, подорожують, знайомляться з митцями і водночас роблять промоціюсвоєї громади на нових медіа-платформах.

Повідомляє Рівненське РВ АМУ в рамках проєкту «ART-громада» за підтримки УКФ

PR-менеджерка проєкту Олена Семенович

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #новини Рівного #Рівне #новини Рівненщини #культура #Корець #спадщина #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...