• Головна
  • «Свобода» вимагає не допустити приватизації підприємства «Рівнеторф»
14:04, 19 квітня 2013 р.

«Свобода» вимагає не допустити приватизації підприємства «Рівнеторф»

Народні депутати України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Юрій Сиротюк, Олег Осуховський та Анатолій Вітів зареєстрували проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". Зокрема, йдеться про підприємство "Рівнеторф", яке, за словами свободівців, необхідно включити до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Коментуючи необхідність ухвалення цього закону, народний депутат України Юрій Сиротюк зазначив: "Нещодавно на ключовому і фактично єдиному працюючому підприємстві "Рівнеторфу" – ДП "Смигаторф" було без згоди трудового колективу змінено директора. Раціонального пояснення ця дія не має. Підприємство стабільно працює, приносить значні кошти до Державного бюджету, є бюджетоутворюючим і ключовим платником податків у Дубненському районі. 

Підприємство фактично утримує соціальну інфраструктуру цілого району. Робітники отримують великі зарплатні та мають значну соціальну підтримку. Попередній керівник мав довгостроковий контракт. Його негайне усунення свідчить про намір рейдерів, що діють під прикриття держави, збанкрутувати це підприємство, знищити соціальну інфраструктуру та передати його у приватну власність. Вочевидь, такі дії є неприйнятними, корупційними і можуть викликати значне суспільне збурення. З метою не допустити спроби знищити черговий державний актив ми і подали відповідний законопроект та вимагаємо термінового його розгляду на за сіданні ВРУ".

Законопроект було розроблено з метою виключення можливості фактичної передачі підприємства "Рівнеторф" у приватну власність із подальшими негативними соціально-економічними наслідками для Рівненської області. Нагадаємо, що підприємство займається видобуванням торфу, реалізацією торф'яної продукції, переробкою торфу, виробництвом торф'яних брикетів. Воно є одним із найбільших та найприбутковіших підприємств області та бюджетоутворюючим не тільки для місцевого, а й для Державного бюджету.

Варто зазначити: відповідно до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" підприємство "Рівнеторф" входить до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані. Це відкриває шлях до де-факто передачі підприємства в руки приватних власників, що може стати можливим у результаті ініціювання та здійснення процедури банкрутства підприємства та його подальшої корпоратизації або й взагалі виключення з переліку об'єктів права державної власності. У свою чергу це дозволить напряму приватизувати підприємство "Рівнеторф" та де-юре і де-факто передати його в приватну власність. Це може спричинити негативні зміни у фінансовому стані, зниження виробництва, скорочення робочих місць, матиме негативні наслідки для краю та його населення.

У зв'язку з цим ВО ""Свобода" вважає за доцільне виключити "Рівнеторф" з переліку об'єктів, які можуть бути приватизовані. Це дасть змогу забезпечити збереження права державної власності на підприємство та виключить можливість здійснення незаконних схем фактичної приватизації з подальшими негативними соціально-економічними наслідками для краю.

Нині законопроект опрацьовується у відповідному комітеті Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...