• Головна
  • Як працює пенсійна система і як можна мати більше грошей на пенсії?
Новини компаній
10:00, 4 квітня 2021 р.

Як працює пенсійна система і як можна мати більше грошей на пенсії?

Новини компаній

Як не дивно, але чомусь сьогодні більша частина молодих людей, котрі проживають в Україні, впевнені, що пенсія – це щось настільки віддалене, що думати про неї не варто принаймні років до сорока так точно. Проте ситуація суттєво відрізняється в тих країнах, де розвинений капіталізм. Якщо на пенсії ви плануєте подорожувати світом та бути заможною людиною, а не виживати на державну пенсію, як це зараз робить більше частина бабусь та дідусів, потрібно заздалегідь дізнатися про те, як саме працює пенсійна система нашої країни.

Що ж таке пенсія?

Пенсія – це грошові платежі, котрі виділяються зі спеціальних фондів, що свого часу були створені для проведення виплат громадянам похилого віку, інвалідам та тим людям, котрі потребують соціальної підтримки.

Які існують пенсійні системи? Основний принцип їх роботи

Кожна із країн має право самостійно вирішувати як та яким саме чином формувати свої пенсійні фонди й відповідно як в подальшому проводити виплату пенсій. Існує дві основні системи пенсійного забезпечення серед яких: накопичувальна та солідарна.

Для початку розберімося із роботою накопичувальної пенсійної системи. Вона відрізняється тим, що кошти, котрі були внесені у Пенсійний фонд працездатних громадян, не будуть виплачуватися іншим людям, а відповідно зберігатимуться на особистому рахунку людини до досягнення нею пенсійного віку.

Така система відмінно дає змогу використовувати кошти що були зібрані у пенсійних фондах для інвестицій. Це у свою чергу суттєво сприяє розвитку економіки країни. Й таким чином кожен вкладник отримає свій інвестиційний прибуток, котрий полягає не лише в зберіганні коштів від інфляції, але й збільшені пенсійних заощаджень.

А тепер відповідно давайте зупинимося на принципі роботи солідарної пенсійної системи. Примітно, що коли мова йде про солідарну систему, пенсійний фонд наповнюється завдячуючи внескам працюючих та отримуючих доходи людей. Це означає, що після наповнення фонду людям, котрі не працюють та мають право на пенсію, така виплачується.

Серед осіб, котрі мають законне право на пенсію знаходяться такі категорії громадян як:

  • люди похилого віку із страховим стажем мінімум 15 років;

  • люди, котрі не працюють у зв'язку із інвалідністю;

  • люди, котрі втратили свого годувальника.

Обов'язковим платежем у пенсійний фонд при солідарній системі прийнято вважати єдиний соціальний внесок або як його коротко називають ЄСВ. Цей внесок сплачується щомісяця у відсотках від заробітної плати або ж іншого доходу.

Період сплати внесків називається страховим стажем. Відповідно люди, що сплачують ЄСВ вважаються застрахованими особами. Розмір майбутньої пенсії залежатиме саме від страхового стажу та відповідно розміру бази для нарахування ЄСВ, що нею є заробітна плата. Солідарна пенсійна система є надійною в тому випадку, коли населення країни зростає або хоча б не зменшується. Якщо ж кількість пенсіонерів стає більшою відносно працюючих осіб, пенсійні внески відносно зарплати теж зростатимуть, що уже ставатиме обтяжливим. Пенсію за солідарною системою в нашій країні формують 11 мільйонів фізичних осіб (це 27 відсотків населення) або інакшими словами кожен 4 громадянин.

Українська пенсійна система

Система пенсійного забезпечення в нашій країні після пенсійної реформи складатиметься із трьох наступних рівнів:

  • солідарна система обов'язкового державного пенсійного забезпечення;

  • накопичувальна система обов'язкового державного страхування;

  • ну й звичайно ж система добровільного недержавного пенсійного забезпечення.

Станом на поточний рік в Україні із трьох повноцінно працює лише перший рівень пенсійного забезпечення. Другий рівень пенсійного забезпечення в державі заплановано ввести у 2023 році. Третій рівень пенсійного забезпечення у нас зараз функціонує, проте він не надто популярний саме через недовіру населення країни до фінансової системи в цілому.

Які ще популярні способи заощадження грошей на пенсію існують?

Економічно розвинуті країни пропагують основним способом накопичення на життя у похилому віці якраз недержавне пенсійне забезпечення. Тобто люди спочатку заощаджують на свої банківські рахунки гроші, а вже потім можуть їх самостійно вкладати в різноманітні активи, що приноситимуть їм пасивний дохід.

Крім того, досить популярним способом створити пенсійне заощадження, особливо коли мова йде про Європу, вважається саме страхування життя. Також популярністю за кордоном користуються різноманітні довгострокові інвестиції, пайові інвестиційні фонди, інвестиції в нерухомість, банківські депозити і т.д.

Для того аби в нашій країні отримувати більший дохід на пенсії, можна сплачувати ЄСВ для збільшення страхового стажу, скласти договір страхування життя на 10-15 років, скласти договір з недержавним пенсійним фондом, заощаджувати кошти на свій банківський рахунок і т.д. Більше про способи отримання доходу на пенсії читайте наFinancer.com.

Першоджерело:https://financer.com/ua/pencia/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...