• Головна
  • Рівненські атомники також вакцинуються від Covid-19
17:00, 28 березня
Надійне джерело

Рівненські атомники також вакцинуються від Covid-19

Рівненські атомники також вакцинуються від Covid-19

Україна стала 95-ою у числі країн, що проводятьз вакцинації від COVID-19. Вже розпочато вакцинацію й серед працівників Рівненської АЕС.

Наразі у відділі охорони здоров’я служби охорони праці (ВОЗ СОП) РАЕС сформовано списки бажаючих безкоштовно вакцинуватися дводозовою вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) індійського виробництва. Близько півтори тисячі працівників електростанції нині виявили бажання пройти вищезгадане противірусне щеплення. Згідно з останніми рекомендаціями МОЗ України другий етап вакцинації для повної імунізації проводитиметься через 12 тижнів. МОЗ не планує розробляти та використовувати спеціальні документи для підтвердження вакцинації, якщо таких не буде ухвалено на міжнародному рівні.

Щеплення відбудеться в умовах Вараського центру первинної медичної допомоги, для цього працівникам необхідно мати чинну декларацію із сімейним лікарем. Перед щепленням немає обмежень щодо харчування, сну й активності. Усі бажаючі перед вакцинацією оглядаються в медкабінеті лікарем та залишаються під спостереженням медичного персоналу впродовж 30 хвилин після вакцинації. Протипоказами є наявність гострої респіраторної вірусної інфекції, підвищення температури тіла, важка алергічна реакція в анамнезі, вагітність, годування груддю. Також через відсутність клінічних досліджень вакцинація не проводиться дітям до 18 років.

Відповідаючи на найпоширеніші запитання щодо вакцинації, начальник ВОЗ СОП РАЕС Наталія Кучерук зауважує, що термін дії вакцини становить від 6 до 8 місяців. Якщо людина перехворіла на COVID-19 вакцинація допускається лише через 2-3 тижні після повного одужання (контроль титру антитіл Ig G не є інформативним).

«Імунітет починає формуватися від 14-го до 22-го дня після вакцинації, а люди, які її отримали, не є небезпечними для оточення. Я сама отримала першу дозу вакцини і буду рекомендувати вакцинуватися усім моїм рідним, коли виникне така можливість, – коментує медик із багаторічним досвідом Наталія Кучерук. – У світі немає жодної вакцини, яка б на 100% захищала від захворювань. Близько 10% вакцинованих людей мають побічні реакції у вигляді підвищеної температури, поганого самопочуття, ознобу, головного болю, болю у суглобах або м’язах. Але ці симптоми тимчасові та не вимагають госпіталізації. Вважаю, що сьогодні вакцинація – це найефективніший спосіб зупинити стрімке поширення хвороби, саме тому вакцинація дорівнює життя!».

За матеріалами Рівненської АЕС

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

\

#новини #Рівне #новини Рівного #новини Рівненщини #вакцинація #атомники #РАЕС
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...