
14:00, 14 березня 2021 р.
Надійне джерело
У Вас високий тиск і ви переконані, що це добре? Помиляєтесь

Деякі людиназиваютьвисокийтисксвоїмнормальнимстаном, оскількивонинемаютьніякихскаргта негативних почуттів. Саме через це до 40% хворих на артеріальну гіпертензію не підозрюють у себе недугу.
Та це не означає, що лікуватися не потрібно.Хронічний підвищений тиск істотно підвищує ризик серцевого нападу, інсульту, ниркової недостатності. Навіть помірне підвищення АТ пов’язане зі зменшенням очікуваної тривалості життя.Добре, з високим тиском розібралися. А що ж тоді, низький тиск — слід вважати безпечним?Ізновуні, низькийартеріальнийтискнеєтиповимдлялюдинийсупроводжуєтьсяпоганим самопочуттям — може виникати загальна слабкість, запаморочення, відчуття «потемніння перед очима» чи «наче зараз зомлію».
Щоби виявити проблеми з тиском, необхідно регулярно вимірювати тиск та спостерігати за власним станом.Першимкрокомдоконтролюнад артеріальним тиском є розуміннятого, щоозначаютьрівнійщовважаєтьсянормою.
Артеріальний тиск, як правило, реєструється двома цифрами, наприклад, 117 на 76 міліметрів ртутного стовпчика:Систолічнийтиск: верхнєчисло, вимірюєтисквартеріях, коли серце б’ється (серцевий м’яз скорочується).
Діастолічнийтиск: нижнєчисло, вимірюєтисквартеріях, колисерцевідпочиваєміжударамисерця.Ваштискунормі, колисистолічнийпоказникменше 120 ммрт.ст., адіастолічний—менше 80 ммрт.Підвищеним тиск вважається, коли систолічний показник від 120 до 129 мм рт.ст. і діастолічний менше 80 мм рт.
Високий кров’яний тиск (гіпертонія) визначають за такими показниками:
Стадія 1: систолічний 130–139 мм рт.ст. або діастолічний 80–89 мм.рт.ст.
Стадія 2: систолічний 140 і вище мм рт. ст. або діастолічний 90 або вище мм. рт. рт.Низьким тиском вважають значення менші за 90/60 мм рт.ст.
Запобігти проблемам із тиском допоможуть здорові харчові звички і спосіб життя загалом:
підтримка нормальної маси тіла;
відмова від куріння та вживання алкоголю;
споживання достатньо рідини;
регулярні фізичні вправи (не менше 30–40 хв 3–4 рази на тиждень);
обмеження споживання солі (до 5 г на добу для дорослої людини);
уникнення стресів (чудовою профілактикою впливу стресів на організм є легкий біг, плавання, йога, прогулянка на природі);
вживання продуктів, багатих на калій (крупи, бобові, фрукти, овочі, зелень);
якісний відпочинок і тривалість сну.
Чи ви маєте підвищений чи знижений тиск, у жодному разі не ігноруйте це питання. Обов’язково звертайтеся до лікаря, аби отримати фахові поради щодо прийому ліків та змін способу життя.
За матеріалами Рівненського обласного центру громадського здоров’я
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com
Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
09:49, 16 березня
15:49, 5 травня 2023 р.
09:49, 16 березня
09:49, 16 березня
09:49, 16 березня
live comments feed...