• Головна
  • В Україні планують позбутися «законодавчого сміття»
14:30, 2 березня
Надійне джерело

В Україні планують позбутися «законодавчого сміття»

В Україні планують позбутися «законодавчого сміття»

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» розповів про планування законотворчої діяльності у Верховній Раді.

«Ми повинні спрямувати свою роботу на єдину важливу річ — підвищення якості чинного законодавства. Цей етап не є швидким. Ми почали з того, що півтора року тому одним з перших законів, який був прийнятий у Верховній Раді, був пов'язаний з плануванням законотворчої діяльності. Я не кажу, що це відбулося вперше за 30 років, але за часи незалежності подібне було тільки тричі: це 91-й, 95-й та 2008 роки, коли у Верховній Раді був план законопроєктних робіт», - зазначив Руслан Стефанчук.

Перший заступник Голови Верховної Ради України пояснив, чому важливо вирішити проблему зарегульованості в українському законодавстві.

«Перехід від планової до теперішньої економіки не був супроводжений так званою «законодавчою гільйотиною». Коли ми взяли непотрібні для держави дозволи та не обрізали їх. Крім того, ми вперлися в наявність пострадянського Господарського кодексу України, який створив надзвичайно багато перешкод для правозастосування. При прийнятті Цивільного кодексу у 2003 році були усічені цілі низки законодавства і замість єдиного кодексу приватного права, ми отримали урізаний Цивільний кодекс України. Ця проблематика дає нам відповідні негативні результати на сьогодні», - сказав Руслан Стефанчук.

Він також розповів про боротьбу у Верховній Раді з так званим «законодавчим сміттям».

«Цьогоріч ми прийняли план законодавчої роботи, в якому системно розписали ті нормативно-правові акти, які будуть прийняті Верховною Радою. Але ми розуміємо, що переворушувати понад 1 млн нормативно-правових актів та вибудовувати систему — це теж не дуже правильно. Тому ми пропрацюємо над усуненням «нормативного сміття». До нього можна віднести багато речей, які стосуються нашого законодавства. Насамперед - акти УРСР та РСР, які до сьогодні, відповідно пункту 1 перехідних положень Конституції України, застосовуються у нас в Україні».

Під час форуму високопосадовець також зупинився на рекодифікації кримінального та цивільного законодавств.

«Ми створили дві робочі групи по рекодифікації двох важливих галузей законодавства. Це законодавство, яке регулює відносини «людина-людина» - це цивільне законодавство — і «людина та її девіантна поведінка» - це кримінальне законодавство», - заявив Руслан Стефанчук.

Він додав, що до робочої групи над опрацюванням Цивільного кодексу України були запрошені відомі теоретики та практики цивільного права.

#Руслан Стефанчук #план законодавчої роботи,
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...