• Головна
  • Рівненська АЕС виготовлятиме медичний кисень для допомоги у боротьбі з Covid-19
14:30, 17 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Рівненська АЕС виготовлятиме медичний кисень для допомоги у боротьбі з Covid-19

На РівненськійАЕС вироблятимуть кисень медичний для потреб медиків в частині боротьби з коронавірусною хворобою. Воднорадіохімічна лабораторія хімічного цеху РАЕС уже пройшла обстеження з метою галузевої атестації відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я України та отримала свідоцтво про атестацію на право проведення контролю якості кисню медичного газоподібного.

За коментарем заступника головного інженера з загальностанційних об’єктів Рівненської АЕС Федора Кислицина виготовляти кисень медичний газоподібний будуть на дільниці азотно-кисневої станції підприємства, де наразі виробляють технічний кисень для потреб атомної електростанції.

- Фактично ми продукуватимемо лікарський засіб, а його виробництво здійснюватиметься за стандартами МОЗ України. Для цього підприємству необхідно отримати відповідну ліцензію на право виробництва кисню медичного газоподібного і зареєструвати його як лікарський засіб. Отже, після реєстрації ми зможемо випускати кисень для потреб медзакладів, в першу чергу для Вараської багатопрофільної лікарні,- наголошує Федір Кислицин.

Як зазначає начальник цеху забезпечуючих систем РАЕС Олександр Бабич, основною речовиною для виробництва медкисню слугуватиме атмосферне повітря, яке забирається компресорними установками, подається на блок розподілу повітря, де це повітря методом глибокого заморожування зріджується. Далі відбувається процес розподілу на рідкий кисень, рідкий азот, і вже сам рідкий продукт за допомогою спеціальних насосів через газифікатори подається споживачу у кисневих балонах або спеціальних ємностях.

Зокрема, у воднорадіохімічній лабораторії хімцеху РАЕС, де поки здійснюється контроль якості технічного кисню, перевірятиметься й медичний. Відповідно на підприємстві розроблено методи контролю якості, а персонал, який безпосередньо братиме участь в здійсненні цього контролю, пройшов перевірку МОЗ України і має право на контроль якості кисню медичного газоподібного.

Як зазначає начальник служби охорони праці РАЕС Сергій Майданюк, персоналом служби розроблено витяг з документа «Інструкція для медичного застосування лікарського засобу кисень медичний газоподібний», що встановлює основні вимоги правил безпеки під час використання засобу та його клінічні характеристики. Нині, підкреслює фахівець, триває погодження витягу у відповідних підрозділах підприємства.

Підсумовуючи, Федір Кислицин наголосив, що після реєстрації лікарського засобу Рівненська АЕС матиме всі підстави, щоб випускати кисень медичний газоподібний та продавати його медзакладам. Основним його споживачем виступатиме комунальне некомерційне підприємство Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня».

За матеріалами прес служби Рівненської АЕС

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCWUzz16PgugH_8y4AJo4c_Q

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #новини Рівного #новини Рівненщини #РАЕС #кисень #медичний #заклад
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...