• Головна
  • Конкурсу Табачника “Лукомор’є” на Рівненщині не буде
09:03, 12 квітня 2013 р.

Конкурсу Табачника “Лукомор’є” на Рівненщині не буде

Як повідомляли засоби масової інформації, нещодавно Міністерство освіти і науки України започаткувало конкурс знавців російської мови «Лукомор’я». Чергова ініціатива сумнозвісного Д.Табачніка викликала справедливу тривогу як у освітян області, так і у батьків учнів рівненських шкіл.

Адже, як видно з умов конкурсу, фінансуватись він буде за кошти різноманітних громадських організацій і фондів, які за підтримки «Газпрому» легко забезпечать призовий фонд, що зробить цей конкурс справді привабливим для частини учнів і шкіл країни. Крім того, в умовах наполегливої пропаганди конкурсу це стало б поштовхом до обов’язкового вивчення російської мови як другої іноземної, а тим самим наших дітей знову б штовхали в обійми «русского міра», а не Європи – при всіх її недоліках значно демократичнішої і розвиненішої.

Саме тому Рівненська обласна організація Української Народної Партії звернулася до обласної ради з вимогою захистити освітній простір області і наших дітей від русифікації, заборонивши проведення конкурсу на території області. 28 березня відбулося засідання комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності, на якому це питання було розглянуте. Були присутні депутат від Партії Регіонів С.Левицька, депутат від «Батьківщини» Г.Кульчинська і позапартійний ректор Острозької Академії І.Пасічник.

Одноголосно було прийняте рішення «рекомендувати управлінню освіти і науки облдержадміністрації, враховуючи політичні спекуляції щодо статусу української мови як єдиної державної, не проводити Всеукраїнський конкурс з російської мови «Лукомор’я» у школах області».Звісно, можна лише подякувати депутатам за проявлену національну позицію, а водночас цей прецедент став свідченням того, що зазвичай для вирішення проблем треба їх просто вирішувати, а не влаштовувати безкінечний політичний карнавал з партійними прапорами й промовцями.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...