• Головна
  • Собака не тільки друг, або що лікує каністерапія
18:35, 5 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Собака не тільки друг, або що лікує каністерапія

Собака не тільки друг, або що лікує каністерапія

Каністерапія, тобто лікування за допомогою собак, використовується з 60-х років минулого століття. Це порівняно новий метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак.

У багатьох країнах цей метод реабілітації є популярним та успішним,але до України він тільки приходить. МОЗ ще не визнав каністерапію.

Хоча чотирилапі терапевти в нашій країні вже працюють і отримують схвальні відгуки від пацієнтів.

Спілкуючись з тваринами діти з ДЦП та синдромом Дауна, аутизмом отримують позитивні емоції, позбавляючись від негативних. В сучасному світі реабілітації постравматичних стресових розладів та низки супутніх діагнозів є багато успішних прикладів лікування тваринами. Серед них - іпотерапія, дельфінотерапія, та лікування за допомогою чотирилапих улюбленців так звана каністерапія.

Зв'язок з собакою є ефективним відволіканням для людей, які страждають від психічних розладів, депресії або тих, хто просто відчуває себе самотнім.

Каністерапія в цілому, як метод корекційного та розвиваючого впливу має дуже глибоке історичне коріння. У первісному суспільстві, віра у могутність тварини-тотема змушувала людей дотримуватися певних норм і правил, регулювала спілкування і була одним з джерел благополуччя і спокою.

В середовищі людей проживає багато таких чотирилапих терапевтів. Але не кожен собака може виконувати функцію такого терапевта. Насамперед собака має пройти тестування психічного стану та стану здоров'я.

А ще каністерапія проходить обов'язково під супроводом господаря та персоналу, який наглядає над хворим. Cаме лікування проходить на енергетичному рівні"

В Україні цей напрямок лише набирає популярності. В той час як закордоном зокрема в Литві, Польщі і Москві успішно впроваджується, говорить Ігор Роздобудько сертифікований спеціаліст з каністерапії , наразі працює в буковинському комплексному реабілітаційному центрі

" Особлива дитина "в Чернівцях.

"Ми працюємо від кінологічної лінії з собакою, навчаємо її, відповідно до потреб, і задач які перед нами стоять, щоб поліпшити психо-емоційний стан дитини.

На сьогоднішній день у нас створена спеціальна програма, заохочення через ігри з тваринами і реабілітація за допомогою мотивації. Діти отримують різноманітні квест-завдання, які дають мотивацію дітям розвиватися.

 Опишемо кілька з них, – деталізує Ігор Роздобудько. – Щоб нагодувати собаку Лайму, потрібно в кожну мисочку різного кольору поставити корм. При цьому концентруємо увагу на колір та кількість годівничок, вивчаємо підрахунок та кольори. Лайма перевіряє правильність виконання і дякує за їжу. Також задіюємо моторику рук та рухів через розчісування Лайми, знов ж таки – це концентрація уваги. Собаки дуже відчувають таких дітей, а ще активно і охоче граються. Але треба дивитися під час навчання як на дітей, так і на тварин, оскільки останні також від гри втомлюються.

Хочу зауважити, що - каністерапія являється універсально-позитивним методом реабілітації , так як спеціально навчені і відібрані собаки являються унікальним інструментом для проведення різних занять , які підбираються особисто під кожну дитину. А це : пропрацювання фобій та страхів, концентрація уваги, розробка рук та ніг, тактильні відчуття, навики знань в абетці та цифрах, відновлення руху, закріплення норм в психологічному балансі, позбавлення гіперактивності, корекція поведінки , навики в домоведенні, соціалізація в навколишньому середовищі , і багато чого іншого. В основі є позитивні емоції підкріпленні результатами від виконання завдань .

І насамкінець, людина – це психосоціальна істота, і їй потрібен хтось, щоб поділитися своїми емоціями, щоб зміг би не лише почути, а й витримати. Це не обов'язково має бути хтось з різних. Ба навіть краще , що це буде хтось інший, наприклад собака.

Аліна Будафенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #новини Рівного #Рівне #новини Рівненщини #собака #лікує #каністерапія #друг #аутизм #психіка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...