Розвиток культури в громадах Рівненщини: можливості, ресурси, виклики

Розвиток культури в громадах Рівненщини: можливості, ресурси, виклики

УРівненській ОДА обговорили, як налагодити ефективну систему надання населенню культурних послуг у контексті децентралізації.

В онлайн нараді взяли участь начальниця управління культури і туризму Любов Романюк, керівники територіальних громад та культурних закладів області.

Серед розглянутих питань - забезпечення ефективного управління сферою культури в територіальних громадах, нормативно-правові засади передачі закладів культури у власність ТГ.

Як зазначила Любов Романюк, нині в області завершується реформа децентралізації. З 1 січня 2021 року усі громади отримали повноваження і ресурси, а також стали рівними у відносинах з державним бюджетом.

«Відтепер громади несуть повну відповідальність за надання послуг на своїй території, в тому числі - культурних. Сфера культури в громадах включає аматорське мистецтво, бібліотечну і музейну справи, охорону культурної спадщини, питання релігії, національностей і туризму, початкову мистецьку освіту, організацію дозвілля. Варто зазначити, що адміністративна реформа не передбачає ліквідації закладів культури», - розповіла Любов Романюк.

Головне завдання новостворених ТГ - наповнити заклади новим змістом, перетворити їх на нові культурні центри, зробити корисними і привабливими для людей.

«Обласне управління культури і туризму та обласні методичні центри готові надавати консультативну допомогу у налагодженні роботи закладів культури у громадах. Ми налаштовані на співпрацю», - зазначила Любов Романюк.

Вона нагадала, що для втілення творчих проєктів щороку надається 4 гранти голови ОДА. Щомісяця виплачуються 10 стипендій працівникам і ветеранам галузі, а також присуджується 6 обласних мистецьких премій.

Ще одним ресурсом, до якого закликають долучатися, є грантова програма Українського культурного фонду. Вона стосуються надання культурних послуг на рівні громад, зокрема це програми «Культура. Туризм. Регіони» та «Культурні столиці України».

Пресслужба Рівненської ОДА

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

культура нарада децентралізація новини новини Рівного новини Рівненщини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі