• Головна
  • Німецько-українську спадщину будуть вивчати в Смизькій громаді
16:31, 28 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Німецько-українську спадщину будуть вивчати в Смизькій громаді

Нещодавно в Смизі відбувся круглий стіл на тему "Мультикультурна спадщина Смизької громади: історія, що єднає покоління", на якому було підведено підсумки україно-німецького проєкту, реалізованого у 2020 році за підтримки Програми

Meetup: Deutsch-UkrainischeJugendbegegnungenНімецько-Українські зустрічі

Вікторія Костюк, керівниця проєкту, представила результати короткого дослідження про заснування німецької колонії та аналіз історичних фактів з різних джерел. Також учасники мали нагоду подискутувати щодо суперечливих відомостей, які можна прочитати в статті у Вікіпедії.

Учасники заходу, а саме Віталій Міщук та Павло Загородній, поділилися спогадами з розповідей батьків та старожилів, завдяки яким і вдалося знайти місце розташування німецького лісопильного заводу, кленову алею та залишки німецької залізничної колії.

Чималий внесок в розвиток Кенебергу зробив і барон Кріденер-Струве, який заснував парк в Смизі, розвивав деревообробну галузь, володів смолярним заводом у с. Мартинівка та паперовою фабрикою у с. Миньківці.

На жаль, про постаті графа Берга та барона Кріденера Струве майже нічого невідомо, тому було висловлено пропозицію до селищного голови щодо спільного плану дій по дослідженню мультикультурної спадщини Смизької громади та створенню культурної резиденції, яка може стати своєрідним туристично-інформаційним центром у Смизі.

Олександр Федоров погодився, що дана тема є досить цікавою, а також може допомогти ревіталізувати місцевий парк і вдихнути в нього нове життя.

Основні тези з підсумків круглого столу:

1. Створити робочу групу з вивчення мультикультурної спадщини Смизької громади, до якої увійдуть громадські активісти, місцеві краєзнавці, представники влади.

2. Видати буклет про історію німецької колонії Кенеберг українською та німецькою мовами, щоб поширювати інформацію в інформаційному просторі закордоном.

3. Оновити статті у Вікіпедії про створення та розвиток Смиги, написати нові статті українською, німецькою та англійською мовами.

4. Залучати молодь, школярів та педагогів до вивчення історії рідного краю.

5. Знати відео з німецькими субтитрами про Смигу та її мультикультурну спадщину.

6. Підготувати заявку для створення культурної резиденції графа Берга у 2021 році.

Діяльність буде здійснюватися в межах можливостей нашої організації, а про подальші новини читайте на нашій сторінці.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #новини Рівного #Рівне #новини Рівненщини,культура #обмін #Німеччина #Україна #Смига
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...