• Головна
  • Перший енергоблок РАЕС запустили 40 років тому
14:30, 21 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Перший енергоблок РАЕС запустили 40 років тому

Перший енергоблок РАЕС запустили 40 років тому

40 років тому 19 грудня реактор енергоблоку №1 Рівненської АЕС було успішно виведено на мінімальний контрольований рівень потужності, а вже через три дні, 22 грудня енергоблок було підключено до енергомережі, що дало старт цілій епоcі – епоcі «мирного атому» на Поліссі. Так почалася експлуатація Рівненської (тоді Західно-Української) атомної електростанції.

Наша сучасність це ланцюг подій, що переплітається історією минулого і веде до сьогодення. Побудова важливого промислового об’єкту стала справжнім поштовхом до розквіту сільськогосподарського регіону. Подія 1980 року запустила потужний механізм виробництва екологічно чистої енергії, частка якого сьогодні складає більше 12% від загальної енергогенерації в країні. Це вагомий вклад у загальний рахунок у боротьбі проти кліматичних змін та соціально-економічний розвиток українського суспільства.

40 років безпечної та надійної експлуатації електростанції – це більше 14 тисяч днів, за які вироблено понад 520 млрд кВт год електроенергії. На початку грудня підприємство виконало річне планове завдання з виробництва електроенергії, а енергоблок-ювіляр успішно пройшов переоцінку безпеки й отримав право на подальшу експлуатацію до 2030 року. Поточна робота чи чергові досягнення, у будь-якому випадку це вже стало частиною великої історії поліського енерговелета.

Рівненська АЕС стрімко розвивається, а разом з тим збільшується число досягнень колективу. На рахунку підприємства багато подій характеризуються словами «перший». Тут активно впроваджуються кращий світовий досвід, а також є безліч напрацювань, що стали прикладом для запозичення іншими. Вочевидь, що кожен, чия біографія переплелася з життям підприємства, скаже, що РАЕС це не просто обов’язок, це професіоналізм, відповідальність, єдина команда.

Колектив підприємства впевнено вибудовує своє майбутнє. На 20 років продовжено терміни експлуатації енергоблоків №1, №2, №3, реалізовано підвищення рівнів потужності енергоблоків «мільйонників». І хоча 2020 рік був для усіх непростим, проте на підприємстві продовжували реалізовуватись різноманітні проєкти, а атомники віднаходили нові формати роботи. Наразі активно ведеться діджиталізація багатьох виробничих процесів; впроваджуються технології Holtec для поводження з відпрацьованим ядерним паливом; модернізується та вдосконалюється обладнання; зведено унікальний для країни технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу. У перспективі – будівництво енергоблоку №5, а також перших в Україні інформаційно-обчислювальних дата-центрів.

Сьогодні Рівненська АЕС є надійним соціальним партнером громади, а також потужним фінансовим донором області та міста. Завдяки продуктивному симбіозу з електростанцією її місто-супутник стало туристичним, культурним, екологічним, спортивним, освітнім центром Полісся.

За матеріалами прес-служби Рівненської АЕС

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #новини Рівного #новини Рівненщини #РАЕС #річниця #експлуатація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...