• Головна
  • Майже 800 людей на Рівненщині страждає на розсіяний склероз
20:31, 16 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Майже 800 людей на Рівненщині страждає на розсіяний склероз

Майже 800 людей на Рівненщині страждає на розсіяний склероз

На Рівненщині планують розробити регіональну програму надання медичної допомоги хворим на розсіяний склероз. Про це повідомляє Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.

Про необхідність розроблення даної програми повідомив керівник ОУОЗ Олег Вівсянник. Наразі на Рівненщині проживають 740 людей, які страждають на розсіяний склероз. Тож така програма неабияк потрібна. Адже поки що для таких хворих діє лише державна програма.

Варто зазначити, що існуючі методи лікування дозволяють з різним ступенем ефективності зменшити ризик загострень цьогохронічного захворювання центральної нервової системи.

Розсіяний склероз — це хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи. Клінічно проявляється неврологічною симптоматикою: розладами зору, патологією рухової активності, порушенням функції тазових органів. Точні причини виникнення розсіяного склерозу невідомі.

У світі кількість людей, які хворіють на розсіяний склероз перевищує 2 млн. Серед хворих переважають жінки віком 20–35 років (близько 80%) і чоловіки у віці 35–45 років. Середній вік початку захворювання — 29–33 роки. 

Кількість нових випадків розсіяного склерозу збільшується в середньому з 2,2 до 3,4 на 100 000 населення у рік. У деяких країнах Північної Європи — до 5–8 нових випадків на 100 000 населення протягом року.

Згідно із даними ВООЗ, через 10 років від початку захворювання, 30–37% хворих здатні пересуватися лише з допомогою близьких. 50% мають труднощі під час виконання професійних обов’язків. Понад 80% змушені змінити роботу. Через 15 років лише 50% хворих зберігають здатність працювати, дбати про себе і вільно пересуватися без сторонньої допомоги.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розсіяний склероз #лікування #програма надання медичної допомоги #Олег Вівсянник #новини #новини Рівного #новини Рівненщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...