• Головна
  • Очільник медичної галузі Рівненщини: «Ніхто нікому робоче місце додому нести не буде»
17:04, 1 квітня 2013 р.

Очільник медичної галузі Рівненщини: «Ніхто нікому робоче місце додому нести не буде»

Так укотре відгукнувся про ситуацію із закриттям трьох протитуберкульозних лікарень на Рівненщині очільник медичної галузі краю. З його слів, «з туберкульозом у нас усе благополучно», тому, мовляв, ці три лікарні окрім того, що «з’їдають бюджет фтизіатричної галузі області», нічого корисного не приносять.

У цьому не втомлювався переконувати журналістів під час прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Віталій Бойко. Утім, називати статистичні дані щодо кількості хворих не став, бо, на його думку, це не важливо. Важливіше, що «усе добре». Однак, зазначив, що у рік на Рівненщині виявляють до 700 хворих на сухоти.

Аргументуючи процес необхідності закриття трьох лікарень, який медичні чиновники краю вперто називають «реорганізацією», Віталій Бойко посилався на сучасні стандарти лікування, рекомендовані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ). Вони, мовляв, застерігають від надмірної госпіталізації. Хворого слід лікувати 2-3 місяці. А тоді коли він стає «обезбацилений», можна відправляти додому, продовжуючи лікування амбулаторно під контролем лікаря.

Подолати недугу допомагає не ліжко-місце, а якість лікування. А вона в таких лікарнях, як Вербська, Володимирецька та Острозька є украй низькою, переконував очільник медицини. Натомість фінансове навантаження на утримання цих лікарень непомірне для обласного бюджету. Зі слів Віталія Бойка, з понад 3-х мільйонів на рік на потреби Острозької лікарні лише 224 тисячі гривень іде на хворих. Решта – на утримання закладу. У Володимирецькій лікарні відповідно – 185 тисяч з понад 3-х мільйонів, У Вербській – 197 із понад 4-х мільйонів.

Натомість обласний протитуберкульозний диспансер у Рівному, оснащений за останнім словом медичної техніки, саме те, що потрібно хворим. Його утримання, у тому числі й забезпечення хворих ліками обходиться у рік для бюджету у 34 мільйони. Курс лікування одного хворого вартує 3,5 тисячі гривень – усе коштом бюджету. У те, що пацієнти з глибинки не поїдуть до Рівного, ані пан Бойко, ані присутні на прес-конференції заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансера Микола Ординський та гендиректор ТМО «Фтизіатрія» Ростислав Рожанський не вірять.

На запитання журналіста «Четвертої влади», як же респондуються дії влади на місцях із вимогами Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової про неприпустимість закриття лікувальних закладів та максимальне наближення медичних послуг до хворого, пан Бойко, не моргнувши оком зазначив, що це не закриття, а реорганізація шляхом приєднання. І тут таки заходився запевняти, що всі працівники будуть працевлаштовані, і процес цей ще триває.

Працівники Острозької лікарні кажуть, що на них тиснуть

А тим часом працівники Острозької протитуберкульозної лікарні фактично припинили активний спротив. Одні через те, що, як вони твердять, їх залякують, погрожуючи залишити зовсім без роботи. Інші – бо їм запропонували підходящу роботу, ще інші – просто махнули на ситуацію рукою, вирішивши працевлаштовуватися самотужки.

Як виглядає «реорганізація шляхом приєднання» на прикладі Острозької лікарні, можна судити хоча б з цих двох документів.

документ

документ

 документ1

 

Як видно з Наказу, йдеться про скорочення штату, а роботу пропонуватимуть «у разі наявності відповідних вакансій». Щодо останніх, то, як розповідають працівники лікарні, те, що їм пропонують, є просто насмішкою. Наприклад, секретареві-друкарці з вищою освітою Олені Гопанчук запропонували півставки прибиральниці з окладом 745 гривень 55 копійок, до того ж у Рівному. Головному бухгалтеру – півставки сторожа. Рентгенлаборанту Ользі Губернюк запропонували цю ж посаду, але також на півставки. Вона каже, не погодилася, бо переривається так званий рентгенівський стаж, що позбавить її певних пільг.

У свою чергу, і Віталій Бойко, і Ростислав Рожанський заперечили, що здійснюють будь-який тиск на праціників лікарні. А Віталій Бойко зазначив, що, мовляв, вони там звикли працювати, аби день до вечора, отримуючи удвічі більше, ніж наприклад, середній медичний персонал у звичайних лікарнях, тож і обурюються. «Ніхто нікому не буде робоче місце додому переносити», - підсумував головний медик області.

Рішення суду оскаржуватимуть

Як відомо, Рівненський окружний адміністративний суд 28 березня ухвалив рішення, яким відмовив у задоволенні позову з приводу скасування рішення Рівненської обласної ради від 21 грудня 2012 року № 824 про закриття Острозької, Вербської та Володимирецької протитуберкульозних лікарень.

Позов подав один з пацієнтів Острозької лікарні, а представляв його інтереси у суді керівник юридичної служби народного депутата Юрія Вознюка Василь Харчук. Позивач, зокрема, обгрунтовував свій позов порушенням його права на охорону здоров’я та покликався на ст. 49 Конституції України, яка забороняє скорочувати мережу закладів охорони здоров’я. Однак суд це не переконало.

Як не переконала й інформація про офіційну позицію Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової з приводу закриття лікарень, яка стала відомою в останній день судового засідання. Адже 27 березня на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України Раїса Богатирьова заявила, що оптимізація мережі медичних закладів у ході реформування сфери охорони здоров´я передбачає перепрофілювання лікарень, а не їх закриття. Однак суддя Оксана Дудар не розгледіла ані порушення норм Конституції, ані порушення прав позивача на охорону здоров’я.

- Ми сподівалися, що суд ухвалюватиме рішення, виходячи з норм Конституції, а не в обхід її, - провадить Василь Харчук. - Щойно ми ознайомимося з рішенням (як зазначив Василь Харчук, рішення мають отримати орієнтовно у вівторок, - прим. авт.) та дізнаємося про мотиви його, оскільки суддя не роз’яснила підстави, через які ухвалила таке рішення, будемо оскаржувати його до Житомирського адміністративного апеляційного суду. Позивач дав свою згоду на це.

У свою чергу, Віталій Бойко вважає судовий позов піаром політиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...