• Головна
  • Мінрегіон розпочав обговорення Концепції Державної програми трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року
19:00, 1 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Мінрегіон розпочав обговорення Концепції Державної програми трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року

Мінрегіон розпочав обговорення Концепції Державної програми трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року

18 листопада під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України Івана Лукері відбулося онлайн представлення та обговорення проєкту Концепції Державної програми трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року.

Захід відбувся за участю представників Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінрегіону, центральних та місцевих органів виконавчої влади, народних депутатів, асоціацій органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін.

Як зазначив Іван Лукеря, Концепція розроблялась з урахуванням початку комплексного реформування вугільної галузі України та базується на принципах довгостроковості, поступовості та  поетапності процесу, широкому публічному діалозі та синхронізації різних процесів.

«Наше завдання – забезпечити «справедливу трансформацію» вугільних територій, яка сприятиме сталому функціонуванню місцевого самоврядування, надходженню до місцевих бюджетів, зайнятості людей і створенню додаткових робочих місць у альтернативних секторах економіки», — наголосив він.

Проєкт Концепції, зокрема, визначає конкретні території, де мають відбутись трансформаційні процеси. Це будуть населені пункти, які повністю залежать від видобутку вугілля або його споживання. Таких населених пунктів наразі в Україні налічується до 100.

За словами заступника Міністра, Концепція окреслює основні напрямки, які стануть основою дорожньої карти з трансформації вугільних територій та Національної програми трансформації вугільних територій до 2030 року. Це — стимулювання економіки цих територій, зайнятості населення та створення додаткових робочих місць, створення комфортного середовища та розвитку міст, екологічного компоненту розвитку територій в результаті зменшення видобутку вугілля.

Для реалізації Концепції планується у 2021 році розроблення та затвердження Державної програми трансформації вугільних регіонів України до 2030 року та плану заходів до неї з проєктами, які мають бути реалізовані в конкретних громадах і містах за рахунок, зокрема, державних інвестицій.

Іван Лукеря наголосив, що досвід більшості європейських країн, які пройшли трансформацію вугільних регіонів, свідчить, що цей процес довготривалий та непростий, але Україна має його пройти.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Україна #новини України #вугілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...