21:03, 18 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Кава вдома? Без проблем!

Кава вдома? Без проблем!

Карантин загнав пити каву по домівках. Карантинні обмеження, локдаун, високі ціни на каву спонукають нас креативити вдома. І якби не було прикро, але смакує кава вдома дещо інше, як ми звикли пити у нашій улюбленій кав'ярні. В чому ж справа? Як перетворити ритуал споживання кави у себе вдома на кавову магію, щоб кава смакувала наче у кав'ярні?

Пити каву вдома актуально зараз так само, як хештег #залишайсявдома.

Вдома ми залишилися, і щоранку ми починаємо день з ароматної чашечки кави. Проте не задумуємось що ж п'ємо? В цій справі ми довіряли професіоналізму бариста своєї улюбленої кавоточки і навіть не цікавилися, що в чашці?

"Все почалося з кави". Кава - це добре, але як розрізнити хорошу каву з поміж такого розмаїття.

Ви, ймовірно, бачили на упаковці з кавою знак 100% Арабіка. Цей знак магічно діє на любителів кавового напою. Але що це означає? Кава має більше 100 різновидів сортів. З поміж яких два основних вида- арабіка і робуста. Ці два сорти дуже різні. І справжній кавоман вже точно відрізнить де арабіка, а де робуста.

Але треба пам'ятати, що купуючи таку каву в пакеті ви купуєте кота в мішку. 100 % арабіка- це ще ні про що не говорить. Це все одно що ви купуєте 100 %- ву картоплю, а сорт який?

Ось звідси випливає правило номер 1 - купуйте сортову арабіку в зерні.

В маркетах таку каву знайти важко. Оскільки в магазинах чи супермаркетах. продають пакетовану та ще й мелену каву,і зазвичай не вказуючи сорту арабіки. Раджу купувати каву на вагу, або замовляти через інтернет. Якщо ж все таки у магазині - уважно читайте етикетку.

Оскільки сортів арабіки є понад сотня. Кожен сорт арабіки має свої смакові та ароматичні властивості. Купуючи каву з зерні, ви завжди отримуєте свіжозмелену каву, звідси випливає правило номер 2 - Змелюйте каву безпосередньо перед заварюванням. Звичайно купити мелену простіше, оскільки не у кожного є кавомолка. Тоді знайте, змелену каву зберігайте не більше тижня в герметично закритому скляному посуді або упаковці.

"Краще пити сортову арабіку - моносорт"

У світі існує неймовірна кількість сортів кави. Вони відрізняються за складом, смаком, ароматом. Ці якості в першу чергу залежать від типу кавових дерев та місця їх зростання.

Ось наприклад, латиноамериканська кава має понижену кислотність, смак горіхів, шоколаду та карамелі. Кава з Африки має більш виражену кислинку, фруктово- квіткові нотки.

Складно сказати, яка кава найкраща. Проте найпопулярніші сорти арабіки - це звичайно батьківщина арабіки - Ефіопія. а такожБразилія Сантос, Колумбія Супремо, Мексика Марагоджип, Коста ріка, Перу. Щодо робусти це - Уганда, В'єтнам.

Купуючи моносорт кави, ви дізнаєтесь яка кава вам до смаку, і головне -спробуєте знайти так би мовити вашу каву. Купуючи каву у магазині чина вагу, поцікавтеся, що за сорт кави, який їїаромат, смак. Одним словом експериментуйте. Можна навіть для різноманіття змішувати сорти кавиі робити свій купаж. Записуйте пропорції зерна, так ви зробите свою авторську суміш, і коли вас відвідають дома друзі неодмінно запитають, ащо це за така смачна кава?

Арабіка чи Робуста

Одвічні питання у всіх кав'ярнях.Сорти насправді дуже відрізняються за своїми ароматичними та смаковими властивостями, вмістом кофеїну та звичайно смаком.

Отже, арабіка має широкий діапазон смаку - від солодкого і м'якого до різкого і терпкого. Кава арабіка в зернах має запах, який нагадує чорницю та інші ароматні фрукти. Діапазон смаку робусти від нейтрального до різкого. Робуста - міцна кава. Зазвичай її полюбляють більше чоловіки і п'ють вранці, щоб прокинутися. Одна з причин чому робуста не така смачна і ароматна, як хотілося б – це великий вміст кофеїну в порівнянні з арабікою. Це може здаватися позитивною властивістю, але кофеїн надає гіркий смак, що робить каву не дуже приємною.

Насамкінець, щоб знайти свою каву, потрібно експерементувати. Прийде час, і ви навчитесь розуміти каву, і тоді ви ніколи не повернетеся до змеленої пакетованої кави, адже це - мертва кава, а купуватимете собі каву в зернах і молоти перед приготуванням. І не забудьте - все починалося з кави.

З кавою по життю Аліна Будафенко

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці:https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кава #відпочинок #карантин #напій #моносорт #арабіка #робуста #залишайсявдома #локдаун #новини #новини Рівного #новини Рівненщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...