• Головна
  • Як працівник використовує робочий одяг від компанії «СПЕЦОДЯГ КИЇВ»
Новини компаній
15:31, 11 листопада 2020 р.

Як працівник використовує робочий одяг від компанії «СПЕЦОДЯГ КИЇВ»

Новини компаній

Обов'язок керівника як особи, що представляє роботодавця полягає в тому, щоб працівник на кожній робочій посаді міг виконувати свої обов'язки відповідно до правил охорони праці. Тому роботодавець повинен купити спецодяг, щоб у разі необхідності обладнати вибрані робочі місця. Ці ресурси ви можете знайти на сайті интернет-магазинаспецодежда.kiev.ua, та надавати працівникам безкоштовно. Також працівник може використовувати власний спецодяг та взуття, але тоді роботодавець повинен сплатити йому відповідний еквівалент.

Роботодавець підбирає посади з обов’язковим робочим одягом та взуттям

Обов'язок забезпечувати працівників спецодягом Київ та взуттям випливає з трудового законодавства, де зазначено, що роботодавець зобов’язаний безкоштовно надати працівникові робочий одяг та взуття, відповідаючи вимогам, зазначеним у вітчизняних стандартах:

  • якщо власний одяг працівника може бути пошкоджений або значно забруднений,
  • внаслідок технологічних або санітарно-гігієнічних вимог охорони праці.

Отже, не кожен вид роботи вимагає, щоб працівник був забезпечений захисним одягом та взуттям. У той же час роботодавець вирішує, на які посади слід купити спецодяг в Києві. Роботодавець може встановлювати посади, де працівники можуть використовувати за їх згодою власний робочий одяг та взуття, що відповідає вимогам охорони праці, але слід пам’ятати, що працівник повинен погодитися використовувати власний робочий одяг та взуття. Що важливо, відповідно до трудового законодавства, роботодавець виплачує працівникові, який користується власним робочим одягом та взуттям, грошовий еквівалент у сумі з урахуванням їх поточних цін в магазині спецодягу в Києві.

Роботодавець забезпечує робочим одягом та взуттям безкоштовно

Отже, працівник може купити спецодяг самостійно та використовувати його для роботи, якщо він погодиться, але натомість повинен отримати еквівалент. Однак, якщо працівник отримує одяг та взуття від роботодавця, він не може нести жодних витрат на цей рахунок у будь-якій формі. Це визначає положення, де чітко вказується, що роботодавець зобов’язаний безкоштовно надати працівникові робочий одяг та взуття. Тому забороняється робити будь-які відрахування від винагороди працівника, навіть якщо працівник дав на це згоду. Жодне із застосовних положень не передбачає підстав вважати, що згода працівника може бути підставою для звільнення роботодавця від обов'язку безкоштовно надавати взуття та робочий одяг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...