• Головна
  • На Рівненщині стало на 12 виборців більше
08:27, 25 серпня 2020 р.
Надійне джерело

На Рівненщині стало на 12 виборців більше

На Рівненщині стало на 12 виборців більше

Станом на 19 серпня 110 жителів Рівненщини скористалися можливістю змінити свою виборчу адресу. За показником такої активності область посідає лише 22 місце по країні. Про це інформують представники Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області.

Згідно з даними Державного реєстру виборців (ДРВ) з 1 липня до 19 серпня 58 осіб, які зареєстровані на Рівненщині змінили виборчу адресу і зможуть голосувати уже на цих місцевих виборах за місцем фактичного проживання в інших областях. Натомість лише 12 виборців, які зареєстровані в інших областях, планують здійснити волевиявлення на Рівненщині. В межах регіону змінили виборчу адресу 40 осіб. Звернення щодо зміни виборчої адреси становить 0,69% від загальної кількості звернень до ДРВ по країні.

Найбільше звернень щодо зміни виборчої адреси стосувалися Млинівської селищної громади (25% від загальної кількості звернень у регіоні), Рівненської (23,08%) та Вараської (17,31%) міських громад. Млинівська селищна громада стала також лідером по кількості звернень щодо зміни виборчої адреси в межах громади – всього 10. Рівненська міська громада посідає перше місце по кількості звернень щодо прибуття (11) і вибуття з громади(16).

Нагадаємо, що з 1 липня в Україні почала діяти оновлена система зміни виборчої адреси. Вона сприяє тому, щоб люди, які не живуть за місцем реєстрації або не мають зареєстрованого місця проживання змогли змінити або визначити свою виборчу адресу та проголосувати за місцем фактичного проживання на всіх видах виборів. Зробити це можна двома способами – онлайн через «Кабінет виборця» на сайті ДРВ або подати паперову заяву до відділу ведення ДРВ. З 24 липня жодних документів, що підтверджують місце фактичного проживання виборця, додавати до заяви не потрібно. Для того, щоб проголосувати на місцевих виборах цієї осені за новою виборчою адресою її можна визначити чи змінити до 10 вересня включно.

Як це зробити, можна дізнатися зі зручноїта детальноїінструкціїОПОРИ.

«Насправді процедура дуже проста: 10 хвилин і готово. Потрібно лише мати електронний цифровий підпис. Вважаю, що така новація дозволяє мешканцям більш повноцінно брати участь у політичному житті їхнього населеного пункту, адже кожен голос впливає», - ділиться своїм досвідом зміни виборчої адреси онлайн координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області Михайло Балик.

У коментарі для ОПОРИ Заступниця керівника відділу виконавчого комітету Рівненської міської ради Надія Тютюн розповіла про те, яка ситуація зі зміною виборчої адреси в обласному центрі: «Зараз виборці не дуже активно звертаються до відділу. Загалом в межах міста це до 10 осіб. Думаю, що більше заяв буде до кінцевого можливого терміну зміни виборчої адреси. Для прикладу, на зміну тимчасового місця голосування на минулих президентських чи парламентських виборах ми приймали близько 200 заяв на день. Наразі якихось проблем при зверненнях не виникає. Особливістю на цих виборах є те, що змінити виборчу адресу мають право виборці, які мають місце реєстрації в області, а також ті, які зареєстровані у іншій області. Минулих місцевих виборів 2015 року такої можливості не було.Важливий момент, що змінити виборчу адресу можна один раз на рік. Тобто, для прикладу, якби в березні наступного року були вибори, то виборець голосував би за тією адресою, яку вказав у зверненні. Можливості знову змінити виборчу адресу немає, аж поки не мине рік. Додам, що наш відділ працює у звичайному режимі з 8:00 до 17:15, з 13:00 до 14:00 – перерва. Уся важлива інформація для виборців є на сайті міської ради, а також на стенді біля відділу».

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» в разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

За коментарями звертайтеся:

Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області

тел.: 0938338345

e-mail: [email protected]

Довідково:Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #вибори 2020 #місцеві вибори #виборці #новини #новини Рівного #новини Рівненщини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...