![](https://s.0362.ua/section/logo/upload/pers/42/logo.png?20240727)
18:02, 28 лютого 2013 р.
На Рівненщині створюють «Майстерню з ткацтва»
Музей-майстерня буде унікальною. Адже, окрім колекції старожитностей, тут можна побачити, як тчуть полотно на столітніх верстатах. Вже нині давнє ремесло опанували декілька майстринь. Музей відкриють у Радивилові.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.
Як повідомляє Рівненсько-Волинський інформаційно-аналітичний портал «Четверта влада» На сьогодні вже готова четверта його частина. «Майстерня з ткацтва» представлятиме культуру історичної Волині. Там зібрано більше як півсотні ткацьких експонатів. У колекції є й веретена, й прядки, і терлиця, і снувальниця і різноманітні верстати.
Водночас в експозиції представлять і автентичний одяг. Серед зразків є й доволі рідкісні. Це, зокрема, чемерка – верхній чоловічий одяг, який носили на початку 19 століття.
- Колекція, яка буде репрезентована у «Майстерні з ткацтва» у Радивилові, що на Рівненщині, своєрідна. Адже вона представлятиме переважно південну Волинь. А це рідкість. Бо на цій території певні предмети побуту, та й ті ж ремесла зникли із вжитку раніше, ніж, скажімо, на Поліссі, що з багатьох причин лишилося архаїчніше в усьому, - коментує автор проекту, керівник громадської організації «Центр дослідження відродження Волині» Володимир Дзьобак. За його словами, Радивилівський осередок ткацтва стане одним із небагатьох центрів підтримки і розвитку давнього ремесла.
Таким чином цей об’єкт зможе доповнити мандрівну мапу проекту «Волинь туристична».
«Майстерню з ткацтва» планують відкрити влітку. Водночас музей – це лишень частина масштабного проекту з відродження промислів Історичної Волині.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
10:15, 25 липня
15
13:06, 21 липня
8
19:42, 25 липня
49
10:50, 27 березня 2023 р.
112
live comments feed...