• Головна
  • Рівненський перинатальний центр офіційно розпочав свою роботу
15:01, 27 лютого 2013 р.

Рівненський перинатальний центр офіційно розпочав свою роботу

Нарешті це сталося. Рівненський перинатальний центр офіційно розпочав свою роботу. Замість довгоочікуваного гостя Віктора Януковича на відкриття завітала перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова та заступник міністра охорони здоров'я Олександр Качур

Так боялась, що не встигне, проте доля їй посміхнулась. Пані Інна знаходиться на восьмому місяці і для неї це вже четверті пологи. Жінка радіє з того, що доня народиться в європейських, надсучасних умовах модернізованого перинатального центру.

Інна, мама:

- Чого тут? Бо тут сучасний ремонт. Ти приходиш в палату, ніби на відпочинок. Попередні пологи були сімейні, з чоловіком, тоді можна було не так як зараз. 

Два роки часу, 77 мільйонів коштів з різних джерел і ось він нарешті готовий. Довгоочікувана мрія майбутніх мам - Рівненський обласний перинатальний центр. Заклад, який був у місті донині, значно модернізували. Існуюче приміщення реконструювали і зробили на поверх вищим, також звели новий корпус. Відповідно в перинатальному з’явилося три нових відділення, яких нині не було через брак площі.

Вікторія Єнікеєва, головний лікар Рівненського обласного перинатального центру:

- Створено нове відділення догляду за новонародженими. Впершу чергу недоношеними. Відкрите відділення хірургічних втручань. На нашій базі функціонує обласний центр планування сім’ї та репродукції людини. Значно покращилася доступність  консультативної допомоги для жінок області.

Проте найбільша гордість закладу - надсучасне обладнання, що дозволило створити потужну медичну базу. На модернізовану апаратуру витратили 17 мільйонів гривень. Усе завдяки реалізації національного проекту "Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства", який курує перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова. Загалом в рамках цієї програми заплановано відкрити 27 потужних перинатальних центрів. Рівненський став дев’ятим в державі і першим у Західній Україні.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Цей заклад для нас особливий, бо Рівненщина є лідером із народжуваності в Україні і тому найпріоритетнішим завданням влади є створення усіх умов, щоб дітки народжувались здорові.

Ірина Акімова, перший заступник Глави Адміністрації Президента:

- Почалася тема медичної реформи з цього проекту. І це забезпечення повної доступності, якісної і що найголовніше - безкоштовної медичної допомоги населенню України, в даному випадку жінкам. Держава вкладає суттєві гроші, використовуються різні бюджети. За минулі два роки близько 600 мільйонів було використано і в цьому році схожа цифра, проект буде розвиватись.

Завдяки ж новоствореному Рівненському перинатальному центру більше немовлят отримають шанс народитися та рости здоровими. Закупили сюди й новітнє обладнання, що дозволить виходжувати недоношених малюків з екстримально малою вагою. Знаходитимуться вони в японських інкубаторах.

Оксана Новікова, завідувач відділення інтенсивної терапії Рівненського обласного перинатального центру:

- Він зроблений так, що може одномоментно контролювати температуру тіла двох дітей і можемо тут виходжувати двійню, автономно він нам задає вологість і процент кисню.

А ось таких апаратів в Україні всього два. Один в столиці, інший - в рівненському перинатальному. Це обладнання дозволяє моніторити серцебиття плодів під час багатоплідної вагітності. Вартість чудо-техніки 55 тисяч доларів. Працювати з цим та іншим дороговартісним обладнанням рівненських медиків навчили фахівці. То ж до прийому майбутніх матусь вони, кажуть, в професійному плані готові. Жартують, що на породіль вже не можуть дочекатись і готові прийняти пологи хоч зараз.

Валентина Чухрій, акушер Рівненського обласного перинатального центру:

- Чекаємо, тому що в нас до цього був перинатальний центр і дев’ять пологових індивідуальних залів. Тому ми з великим задоволенням ходили, вчилися і ми готові хоч сьогодні працювати.

"Палац народження" - так тепер величають рівненський перинатальний. Вартість одного дня перебування тут коштуватиме в межах від 250 до 500 гривень при фізіологічних пологах. Якщо ж у матері чи у дитинки будуть ускладнення, сума може зрости до п’яти тисяч гривень на добу. Відповідно на утримання перинатального збільшили і видатки з обласного бюджету, додали 15 мільйонів. Двері ж не для високопосадовців, а для найголовніших гостей – породіль, рівненський перинатальний гостинно відчинить вже до кінця цього тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...