Зґвалтування, наркотики і побиття: вся правда про скандального пастора Мунтяна

Відомого пастора і очільника церкви "Відродження" Володимира Мунтяна колись найближчі до нього люди звинувачують у збоченні, вживанні наркотиків і знущаннях, пише ВІСНИК.

Про Мунтяна раніше так голосно й відверто ніхто не говорив. Мільйони доларів, розкішний автопарк, нерухомість із численними віллами - про це всі здогадувалися вже давно. Це не є секретом.

Уперше прозвучить правда про того, хто називає себе тринадцятим апостолом, -  сюжеті ТСН.

Володимир Мунтян самоназваний апостол власної церкви. Він каже, що знає шлях до бога. І веде туди тисячі людей, не безкоштовно, звісно. Колишні служителі церкві втекли від нього і переховуються.

Те, що цей псевдоапостол поза камерами демонструє геть не ангельську сутність, десятки людей розповіли уперше. 

"Я, коли перебувала в цьому середовищі, стала жертвою всього того, що він робив з іншими дівчатами. Він ще говорив: "Я буду це робити при твоєму чоловікові. А він нічого не зможе зробити"", - каже колишня директорка церковного телеканалу "Відродження" Аліна Радіонова.

Люди, які зараз переховуються, кажуть, що Мунтян ніколи просто так не відпускає.

"Не було жодного члена в команді, якого він не бив хоча б одного разу. Всі в це потрапляли. Неначе черга була хто наступний. І ось настав мій час", - каже колишня бухгалтерка церкви "Відродження" Ліна Слободенюк.

Колишній засуджений за шахрайство Володимир Мірчавич Мунтяну відсидів три роки у спецколонії Кривого Рогу. Спочатку втерся в довіру до церкви євангельских християн, але ті його вигнали за тотальні порушення. Тоді він створив власну церкву, назвав себе тринадцятим апостолом і почав зцілювати невиліковні хвороби, регулярно виганяти бісів та руйнувати родові прокляття. 

За 7 років він створив потужний концерн для викачування грошей зі свої адептів. А ті, в очікуванні обіцяного дива, продавали власні квартири, коштовності, автомобілі.

Останні 5 місяців пастор проповідував з Таїланду. На чотири вілли, які він там придбав, псевдоапостол звозив своє найближче оточення. Здебільшого це жінки.

Знущання, секс без згоди, побиття, тримання в підвалі, наркотики - це все розповіли ті, кого пастор запросив на острів Самуї біля узбережжя Таїланду. Вони думали, що їдуть до раю, а потрапляли в пекло. Ці люди втекли звідти.

Самуї другий за величиною острів Таїланду. Фешенебельний курорт для заможних людей. Український пастор Мунтян зникав тут місяцями. Він зробив там місце паломництва, от тільки зовсім не божого. 

Зміни Мунтяна почалися у 2018 році. Тоді він ще був в адекватному стані. Але вже цього року пастору іноді було складно перегорнути сторінку в Біблії.

Члени його церкви бачили, що з пастором щось не те. Утім продовжували слухати його слова: про світло, душу, спасіння. Часто він говорить про демонів, які атакують людей. Якби вони знали, що саме в демона, кажуть постраждалі, він перетворювався як тільки сходив зі сцени.

Колишня помічниця Мунтяна Олена Клеменко пішла від нього, залишивши в церкві у вигляді пожертв 75 тисяч доларів.

Пішла і дівчина Тетяна, яка 9 років була в церкві і довгий час прислуговувала в будинку сестри Мунтяна.

"Він неодноразово бив своїх служителів. Я знаю, що він бив Ігоря Мельнікова за те, що той зіпсував йому помазання. Що він нібито неправильно співав. Інших служителів, таких як, Іра Прозхода. Я знаю, що Володимир Мунтян побив свого помічника Володимира Кольбу. А потім знімав все це на камеру і відсилав фотографії своїй сестрі. Я сама бачила ці фотографії", - запевняє Тетяна.

Після відходу Тетяни з церкви до неї приїхали представники Мунтяна і попередили, що якщо буде багато говорити, "залишок життя проведе в інвалідному візку".

Але важко приховати те, що сам Мунтян перестав приховувати. 

"У 2018 році він почав вживати кокаїн. І виходить все ... таке відчуття, що в нього увійшов цей демон. Він почав виходити на сцену в якомусь дуже дивному стані. Люди почали це бачити", - каже помічниця Мунтяна Ганна Бесонова.

Також Ганна розповіла, що він побив її через прохання перестати вживати наркотики, до цього звинувативши її в крадіжці грошей. Свідки твердять, що це традиційна його схема розправи для всіх, хто викликав його гнів. 

"Всім іншим він говорив: "Коли я б'ю когось, ви повинні стояти і дивитися". Тобто, цей ман'ячело ще той. Він харчувався цим страхом людей. Скільки разів він мені говорив: "Ось я буду бити твою дружину, а ти будеш стояти і дивитися", - розповів колишній помічник Мунтяна Павло Радіонов.

Бухгалтерка церкви Ліна Слободенюк втекла до Німеччини.

"Всі препарати, які він приймав, вони, звичайно, чинили на нього такий вплив, що у нього почала формуватися, з одного боку, манія величі, з іншого - манія переслідування. Він це робив відкрито, показував, змушував пробувати цей наркотик. Він називає його (кокаїн - ред.) енергетик", - каже жінка.

Ліна була частою гостею в Таїланді, одного разу вже в Києві в колі сім'ї та пасторів він несподівано звинуватив її в розкраданні грошей.

Він почав мене бити руками, ногами, стільцями. Мені пощастило, що там були люди. Це тривало протягом кількох годин. Змушував мене в чомусь зізнаватися. Змушував писати якісь пояснювальні записки. Водночас продовжував мене бити. З урахуванням, що у мене волосся світле, у мене все волосся було в крові. Він пошкодив мені лікоть, руки. Не розбирав, куди бив і що робив. Потім він почав бити інших членів команди по черзі. Було багато людей, які були свідками всього. Поки він мене бив, він мене обіцяв убити до ранку
Ліна Слободенюк
За кілька днів усе повторилося. Жінка твердить, що у перерві між катуваннями він ішов проповідувати "Боже слово".

Ліна залишила церкву і втекла з країни з поламаними ребрами. Вона написала заяву до поліції. До речі, аудит, за її словами, не знайшов жодних розкрадань. Тим часом, пастор після таких знущань повертався до свого звичайного життя.

Колишній помічник Мунтяна Павло Радіонов обслуговував його автопарк, який складався з десятка найексклюзивніших машин. Дружина Павла Аліна очолювала телеканал церкви "Відродження". Була особистим перекладачем Мунтяна і дуже наближеною до нього. Під час поїздок, каже, колола йому налбуфін (опіоїдний анальгетик - ред.), щоби міг вийти в ефір після, як вона стверджує, чергової дози кокаїну. Коли тисячі людей думали, що пастор зараз молиться, за словами Аліни, той зазвичай в перервах розважався на побережжі з дівчатами або зачинявся в туалеті. Аліна іноді бачила просто жахливі сцени з донедавна своїм духовним ідолом. За її словами, оргії на віллах були звичною справою. Аліна розуміла, що дійде черга і до неї і це сталося. Вона зателефонувала чоловікові Павлу. Він прилетів і забрав дружину. Вони втекли з Таїланду в Україну, а потім плутали сліди в Німеччині, зараз сховалися в Америці. Там вона й розповіла, що з нею зробив пастор. Вони досі не оговталися від пережитого.

Усі ці свідки розповіли про жорстоке побиття та зґвалтування дівчині в Єгипті. Вони повідали і про тримання у таїландському підвалі пастора Світлани Токмакової з Москви, яка втекла від знущань лише завдяки консулу.  

Утім Тайський період для Мунтяна здається завершений. Два місяці тому на одну з віл увірвалася тайська поліція. Кайданки наділи на всіх. Їх звинуватили в порушенні міграційної політики, незаконному веденні трансляцій, порушень правил карантину. На віллі знайшли кокаїн. Мунтян викрутився - провину за це взяв на себе його оператор Олександр Медведєв. Після півтора місяці тайської в'язниці усю команду депортували пожиттєво. Там залишився тільки Олександр, який постане перед законом за зберігання наркотиків.

Засновник "Відродження" без найменших проблем повернувся до України прямо з Тайської в'язниці. Це не означає, що українські правоохоронці про нього і його фінасоворелігійну корпорацію нічого не знають. В поліції довгий час припадають пилом справи про шахрайство і відмивання коштів. До них додалися заяви по побиттю та зґвалтуванню.

"Релігійна організація "Відродження", члени її організації вчиняють певні дії, які виражалися у заволодінні грошима та майном. За цим фактом слідчим відділом розпочато кримінальне провадження за ознаками злочинами - шахрайство, відмивання коштів отриманих злочинним шляхом. В ході досудового слідства встановлена приблизна сума десь 70 мільйонів. До поліції дійсно надійшло ряд звернень жінок, про те, що керівник вказаної релігійної організації вчиняє протиправні дії сексуального характеру і насильницького характеру. За цими фактами слідчим відділом поліції розпочато кримінальне провадження - це зґвалтування", - повідомив заступник начальника управління головного слідчого управління Національної поліції України Володимир Воронін.

Насправді постраждалих значно більше, але поки вони бояться виходити в ефір. Частина з них переховується.

У Голлівуді кіношники зацікавилися історією цього Апостола Гріха. І буде не дуже смішно, коли художній фільм вийде на екрани раніше за реальне покарання. 

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/

Новини Рівного Рівненщина Україна Мутян пастир побиття наркотики згвалтування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Ще 18 вересня до поліції зателефонувала бабуся, яка повідомила про зникнення своєї 19-річної внучки, мешканки села Горбаків, тож у поліції оголосили розшук дівчини. Сьогодні ж, у приміщенні одного із торгових центрів у Рівному, місцева мешканка випадково натрапила на фото у соцмережі, де побачила схожу дівчину на фото та повідомила про це до поліції. Як виявилося, це таж сама молода дівчина, яку розшукують рідні, - йдеться у повідомленні пресслужби ГУНП в...
Суспільство
За попередню добу на Рівненщині виявлено 98 інфікувань COVID-19. Станом на ранок 19 вересня на Рівненщині зареєстровано ще 19 нових випадків захворювання. Це мешканці з: м.Рівне – 9; Березнівського району – 5 (с.Малинськ – 2, с.Бистричі, с.Маринин, с.Городище); Корецького району – 5 (м.Корець – 2, с.Крилів – 2, с.Сторожів). Вік хворих від 19 до 63 років. Таким чином, в Рівненській області наразі маємо 11 034 випадки захворювання на коронавірусну хворобу. В...
Кримінал
Нагадаємо, що нині у рамках протидії незаконному обігу зброї, правоохоронці проводять перевірки. Тож днями, у трьох жителів Рокитнівського району поліцейські виявили обрізи гладкоствольної рушниці та патрони різного калібру. Як повідомляють у пресслужбі поліції області, у 44-річного чоловіка у селі Рокитне, вилучили обріз  одноствольної мисливської рушниці. Роитнівчанин ховав хх на кухні під тумбочкою. У 36-річного мешканця цього ж села, оперативники вилуч...
Пригоди
Напередодні ввечері, правоохоронці отримали виклик, що на вулиці Залізнична розгублено ходить літня жінка. Яка, як виявилося, заблукала та потребує допомоги. Патрульні поговорили з нею, але вона не змогла згадати адресу проживання. Згодом інспектори з'ясували, що рідні розшукують жінку. Патрульним вдалося вияснити адресу проживання та допомгли 74-річній бабусі дістатися дому. Читайте також: В Гощі в багатоповерхівці гасили вогонь прямо на балконі Читайте н...
Пригоди
Близько шостої вечора у селі Горбаків Гощанського району на п’ятому поверсі на балконі квартири спалахнула пожежа.  Була велика загроза перекидання вогню на житлову кімнату квартири. Проте вогнеборці, яких вчасно викликали на місце події, по приїзду оперативно взялися за гасіння осередку вогню. Вогнем знищено віконну раму, балконні двері. Пошкоджено речі домашнього вжитку, закопчено стіни житлової кімнати та балкону, - йдеться у повідомленні пресслужби Гол...
Суспільство
Цілодобовий оперативний штаб протидії коронавірусу при Рівненській ОДА інформує, що станом на вечір 18 вересня на Рівненщині зареєстровано 78 нових випадків захворювання на COVID-19.  Читайте також: З понеділка Рівненщина без «червоних» зон Вік хворих від 9 місяців до 80 років: - м.Рівне – 4; - смт Рокитне – 2; - Березнівського району – 6 (м.Березне - 2, с.Бистричі - 2, с.Кургани, с.Городище); - Дубенського району – 13 (м.Дубно – 6, с.Мирогоща Перша - 3, с...
Різне
Завтра, 19 вересня, Рівненщина разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Загальна ідея полягає в тому, щоб допомогти людям помітити глобальну проблему зі сміттям в навколишньому середовищі та разом зменшувати забруднення. Так, долучитися до акції у Рівному можна в парку «Єврейка» (біля ЗОШ №5). Усіх охочих чекатимуть на локації о 10:00. «У межах акції буде реалізована кампанія «Побачив? Прибе...
Культура
19-20 вересня відбудеться гала-концерт переможців обласного відкритого онлайн фестиваль-конкурсу «Нове виконавство». Місце проведення – зала камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії. Початок о 20 годині, повідомляє Рівненська ОДА.   Нагадаємо, з 1 червня на Рівненщині проходив обласний відкритий онлайн фестиваль-конкурс «Нове Виконавство» для дітей музичних шкіл Рівненщини.  Організаторами конкурсу виступають– управління культури та тури...
Пригоди
Сьогодні, 18 вересня, о 15 годині сталася пожежа по вулиці Соборній у Рівному поблизу РУМу, про що ми писали раніше. Як повідомили згодом у пресслужбі ГУ ДСНС України в Рівненській області, горів приватний житловий будинок. На місці працювали три чергові пожежно-рятувальні відділення та оперативно-координаційний центр Головного управління ДСНС України у Рівненській області. Під час гасіння пожежі вогнеборці виявили у приміщенні 5 газових балонів. Рятувальн...