13:31, 30 травня 2020 р.
Надійне джерело
На Рівненщині вже 37 осіб померли від ускладнення коронавірусної інфекції
Станом на ранок 30 травня на Рівненщині зафіксовано 1681 випадок захворювання на коронавірус, з них 128 дітей та 313 медпрацівників. За добу виявлено 27 нових інфікованих на COVID-19.
Наразі в інфекційних відділеннях перебуває 124 людини (з них 30 у важкому стані), 15 – в реанімації, 4 підключені до ШВЛ.
Через ускладнення, викликані коронавірусом, маємо 37 летальних випадків.
Подолали COVID-19 уже 877 людей.
На перевірці в Рівненському обласному лабораторному центрі та Центрі громадського здоров’я 442 зразки.
Розподіл діагностованих випадків COVID-19 такий: м.Рівне - 647; Сарненський район - 124; Рівненський район - 377; Здолбунівський район - 127; Дубенський район – 40; Радивилівський район - 41; Березнівський район - 44; Гощанський район - 22; Володимирецький район – 10; м.Вараш - 16; Рокитнівський – 130; Костопільський – 36; Млинівський – 6; Острозький - 26; Дубровицький - 18; Корецький – 14; Демидівський - 1, Зарічненський - 2.
100838021-297926671602582-6484047264175095808-n.jpg
Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області:
Медицина
- На обласну Програму щодо боротьби із COVІD-19 виділено 25 млн грн. З цієї суми близько 10 млн грн спрямували на засоби захисту медперсоналу та закупівлю сучасних апаратів ШВЛ. Зокрема, закуплено 3000 захисних костюмів, 1000 з яких передали медикам обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також придбано 14 ШВЛ-апаратів для опорних медзакладів Рівненщини, ще покупка 5-ти розглядається.
- Додаткові 1 мільйон 160 тисяч гривень виділять на 300% доплати медпрацівникам. Цієї суми вистачить, щоб повністю розрахуватися із медиками, які працювали з COVID-пацієнтами у березні і яким передбачені 300% надбавки. Вже квітневі 300% доплати медикам за роботу з хворими на COVID-19 здійснюватиме НСЗУ через прямі фінансові розрахунки з відповідними медзакладами.
- З 5 травня в Україні дозволено проводити планові операції та госпіталізації, які були заборонені на час карантину. Щоб унеможливити випадки зараження медиків під час планових операцій, усім пацієнтам обов’язково робитимуть ПЛР-тестування на COVID-19. Операції робитимуть лише в «чистих» лікарнях, тобто де немає пацієнтів із коронавірусною інфекцією. ПЛР-тести при планових операціях будуть проводитися за рахунок коштів, передбачених державою на таку діагностику, і в тих закладах охорони здоров’я, які проводять такі дослідження. В області це – обласний лабораторний центр та Центр громадського здоров’я. ПЛР-діагностику двічі проводять лише пацієнтам, які хворіли на COVID-19.
- Рівненщина входить в трійку лідерів за обсягами ПЛР-досліджень. Зокрема, збільшено обсяги досліджень для медиків, зросла кількість обстежених контактних осіб. Також перед проведенням планових операцій вимагається ПЛР-обстеження.
- Наразі для збільшення лабораторних потужностей задіяно спеціалістів чотирьох установ області: лабораторного центру ЦГЗ, діагностичного та перинатального центрів. Вони забезпечують потреби лікувальних закладів у тестуванні пацієнтів.
- Медичний персонал перевіряють за допомогою ПЛР-тестів у три черги. У більшості медиків із COVID-19 – безсимптомний перебіг хвороби. Більшість з них інфікувалися через недіагностований Covid у пацієнтів.
- До забезпечення медичних закладів підключаються місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу.
- Госпітальними базами для лікування COVID-19 визначено 5 лікарень – Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська та Костопільська ЦРЛ. Для другої хвилі боротьби з коронавірусом підготували ще 11 госпітальних баз. Їх будуть залучати за необхідності – в залежності від кількості пацієнтів. Так, до «другої хвилі» увійшли: Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші.
- На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.
- У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19 та під час проведення ритуальних обрядів.
- У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.
- 80 відсотків уражених пацієнтів на коронавірус переносять хворобу безсимптомно. Це пояснює значне поширення вірусу, бо людина без симптомів може заражати оточуючих. Саме тому понад 50-60 відсотків випадків захворювання легкого або середнього ступеня.
Заповненість ліжок в 5-ти лікарнях 1-ї хвилі для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19:
Рівненська область | |||
Назва ЗОЗ 1-ї хвилі | Всього ліжок інфекційних/ перепрофільо- ваних/ реанімаційних | Зайняті ліжка хворими на COVID-19 | Заповненість ліжок % |
КНП "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради | 61/158/22 | 81 | 33,61 |
КНП "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської районної ради | 30/192/6 | 18 | 7,89 |
КНП "Дубенська міська лікарня" Дубенської міської ради | 25/75/6 | 9 | 8,49 |
КНП "Костопільська центральна районна лікарня" Костопільської районної ради | 14/52/6 | 12 | 16,67 |
КНП "Рокитнівська центральна районна лікарня" Рокитнівської районної ради | 15/105/6 | 19 | 15,08 |
Всього: | 145/582/46 | 139 | 17,98 |
Профілактика та безпека
- Через спалах у Здолбунівському будинку-інтернаті з 23 травня встановлено контрольно-пропускний пункт на в'їзді/виїзді на територію закладу.
- Зважаючи на динаміку зростання кількості хворих на COVID-19, в області не будуть пом’якшувати карантин. Діятимуть усі обмеження, встановлені до цього. Відповідне рішення прийняли на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС.
- Щоб перейти до наступного етапу послаблення карантину, на Рівненщині має бути зафіксовано зменшення випадків захворювання. Впродовж останніх 7 днів на території Рівненщині має бути не більше 138 інфікувань, або щодоби до 20-ти нових інфікувань.
- Поступово відновлюється робота малого та середнього бізнесу через послаблення карантинних обмежень, зокрема, у сфері торгівлі, громадського харчування, побуту та у найближчій перспективі – транспортно-пасажирських перевезень. Цьому сприятиме активна державна фінансова підтримка в рамках програм «Доступні кредити 5-7-9» та «Нові гроші», а також мораторій на проведення планових податкових перевірок.
- З 11 травня відновилася робота частини закладів та певних видів діяльності. Зокрема, робота літніх майданчиків, перукарень, громадського харчування та відвідування парків. За умови дотримання притиепідемічних заходів.
- Прийнято рішення про запровадження в області режиму надзвичайної ситуації. Діє більш жорсткий карантин. З 6 квітня заборонено перебувати в громадських місцях без маски, переміщатися групами понад дві особи.
- Духовенство Рівненщини перенесло звершення богослужінь на могилах – Православна Церква України на 6 червня та Українська Православна Церква на 27 травня.
- В області за спрощеною системою видано понад 90 спеціальних дозволів для здійснення регулярних перевезень під час карантину. У тому числі запроваджено 13 спеціальних рейсів для довезення медичних працівників до місця роботи.
- В області розширили перелік закладів, які можуть працювати на час карантину. Дозволено проводити діяльність суб’єктам, що надають послуги з хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, а також робіт із збирання та заготівлі відходів.
- З метою перевірки стану дотримання карантину на Рівненщині створено 22 мобільні групи. До їх складу входять працівники поліції, представники органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби. Щоденно вони здійснюють до 35 виїздів.
- Роботодавці області, які через коронавірус зупинили свою діяльність, отримають компенсацію від держави. Гроші представники малого та середнього бізнесу зможуть скерувати на виплати зарплат своїм працівникам.
- З 10 березня проводиться санітарна обробка проїжджих частин доріг, тротуарів, прибудинкових територій і зупинок. Обробляються і місця, які найчастіше відвідують люди: аптеки та магазини, банки й адмінбудівлі.
- З-за кордону продовжують повертатися жителі області. Людям пропонують два варіанти – обсервацію та самоізоляцію із використанням мобільного додатку «Дій вдома».
- На Рівненщині є 21 об’єкт обсервації на 1360 місць. Це гуртожитки, готелі, санаторії. Людина не сплачує за проживання, разом з тим харчується за свої гроші. Кошти для закладів перераховуються з місцевих бюджетів. З початку карантину на обсервації перебувало 12 чоловік, ще дві людини до 28 травня перебуватимуть на обсервації у готелі приватного підприємства м. Здолбунів, одна – в обсерваторії Вараського міського центру комплексної реабілітації. Людям, які прибули в Україну, потрібно звертатися на гарячу лінію ОДА – 0 800 500 078, де їм повідомлятимуть про місця обсервації, а також дадуть відповідь на інші питання щодо самоізоляції.
- На Рівненщині посилили контроль за цінами. Під моніторинг в області підпадають супермаркети 16 мереж, а також магазини облспоживспілки. Контролюватимуться ціни на соціальні продукти, ліки та нафтопродукти.
- Школярі та студенти навчаються дистанційно.
- Запаси медичних масок та засобів захисту в аптеках Рівненщини оновлюються щодня. Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області оприлюднила перелік цілодобових аптек та аптек, які надають послуги онлайн.
- Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ОТГ.
- В області здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби, прокуратури.
- Про роботу Цілодобового оперативного штабу при РОДА керівництво області щодня інформує у відеозверненнях і під час онлайн брифінгів, що транслюються на FB-сторінці ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078, на яку з початку карантину звернулося понад 4,5 тисячі людей.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:48
Вчора
16:52
Вчора
15:02
Вчора
Оголошення
10:42, 13 січня
09:37, 7 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...