• Головна
  • В Острозькій академії студенти відсвяткували День рідної мови
10:40, 22 лютого 2013 р.

В Острозькій академії студенти відсвяткували День рідної мови

Така рідна, неповторна, проте вразлива. 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Не оминули увагою цю дату й молода еліта нашої нації – студентство. В Національному університеті "Острозька академія" в переддень свята влаштували феєричний і водночас душевний концерт - лунала українська народна пісня, звучали вірші та зізнання у тому, що українська мова – найкраща

У вишиванках. Як деякі депутати на засідання Верховної Ради, так студентство на святкування Міжнародного дня рідної мови одягли національне вбрання. Кажуть, що шанують свої рідні традиції і не прив’язуються до дат, проте Міжнародний день рідної мови не змогли оминути увагою.

Віталій Максимчук, викладач кафедри української мови і літератури НУ "Острозька академія":

- День рідної мови академія відзначає упродовж тижня. Сьогодні ми розпочинаємо цей захід святковим вечором "Мова єднає нас" Крім того, вчора і в понеділок у нас була виставка плакатів, присвячених цьому дню, завтра буде конкурс поезії, в п’ятницю семінар, який буде завершальним циклом відзначення цього свята.

Святковий вечір дійсно об’єднав усіх, хто не лише розмовляє українською, а й плекає своє, рідне. Милозвучні пісня й поезія, які торкаються вразливих струн душі лунали в актовому залі. Окрім цього студентство продемонструвало наскільки багатогранною може бути мова різних етнографічних груп України.

Любимо нашу солов’їну та не боїмось про це говорити,- одноголосно заявляє студентство Острозької академії.

Марія Банзерук, студентка НУ "Острозька академія":

- Я буду завжди плекати та виношувати її у своєму серці. Цією мовою мені співала колискову мама, я чула її з вуст рідних людей, тому, мабуть, і стала студенткою філологічного.

Анастасія Лінійчук, студентка НУ "Острозька академія":

- В кожному з нас українська мова живе з самого початку від народження. Ми п’ємо її з материнським молоком. Кожен з нас її повинен любити, плекати, відчувати її як частину себе.

Христина Федорич та Василь Махлюк, студенти НУ "Острозька академія":

- Будучи студенткою філології, то вважаю своїм обов’язком дбати про чистоту про розвиток української мови і якщо говорити про Острозьку академію, то це той осередок, де все поставлено на високий рівень. Я не є філологом, але я все ж дуже радо співаю українські пісні, читаю українську поезію і разом з усією свідомою Україною вважаю, що українська мова справді є душа народу, наш корінь, те, що нас об’єднує.

Молодь вважає, що любити і плекати свою рідну мову потрібно і це перший крок до визнання національної ідентичності та самобутності, адже народ без своїх етнографічних цінностей це просто юрба, маса, яку можна легко поневолити та знищити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

live comments feed...