• Головна
  • Рівненський нардеп Вознюк зміг переконати Азарова
14:01, 13 лютого 2013 р.

Рівненський нардеп Вознюк зміг переконати Азарова

Без жодних попереджень, обґрунтованих мотивів та будь-яких змін у законодавстві з жовтня 2012 року Державна митна служба України припинила пропускати на територію України поштові посилки, які містять дієтичні добавки. Офіційна позиція полягає в тому, що Митний кодекс передбачає право ввозити в країну поштою лише продукти харчування, до яких дієтичні добавки не належать. При цьому митниця посилається на Закон про безпеку та якість харчових продуктів, який розмежовує поняття “харчовий продукт (їжа)” та “дієтична добавка”.

- Така позиція Митної служби є неправомірною, - стверджує народний депутат України Юрій Вознюк. - Є висновки Міністерства охорони здоров’я та інших спеціалізованих установ, які стверджують, що дієтична добавка - це один із видів харчових продуктів. Відтак складається враження, що митниця лобіює інтереси великих експортерів дієтичних добавок, які в Україні продаються втричі дорожче, ніж за кордоном. І люди, які справді їх потребують, змушені купувати продукт за надмірно високою ціною в Україні тільки тому, що митна служба одноосібно перекрила їм будь-яку іншу можливість.

Між тим відомо, що дієтичні добавки - це вітаміни або рослинна сировина (різного роду вуглеводи, амінокислоти, протеїни, рослинна олія тощо), які є необхідними і корисними для здоров’я людини. Їх вживають люди, що потребують спеціального раціону харчування, спортсмени й особи похилого віку. Проте вкрай необхідним є вживання дієтичних добавок дітьми, які страждають на рідкісні захворювання, пов’язані з обміном речовин. Такі діти, як правило, мають проблеми з травленням, що спричиняють різні алергії та харчову неприйнятність. Тривалий час через дороговизну дієтичних добавок в Україні, а подекуди і цілковиту відсутність на вітчизняному ринку, люди змушені були замовляти їх за кордоном і отримувати поштою.

За результатами депутатського звернення Юрія Вознюка, Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив керівникам Митної служби України та Міністерства здоров’я розібратися у ситуації. Крім того, юридична служба народного депутата підготовила та подала позов до Рівненського окружного адміністративного суду України на незаконні дії митних органів.

Як народний депутат, Юрій Вознюк додатково ініціюватиме зміни до законодавства України щодо визначення поняття “дієтична добавка” для того, аби державні органи не могли тлумачити закон у вигідний їм спосіб, а застосовували його виключно в інтересах громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...