• Головна
  • Острог не втратить статус міста
12:00, 25 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Острог не втратить статус міста

Острог не втратить статус міста

24.01.2020 Кабінетом Міністрів України подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Вказаний законопроект викликав суттєвий резонанс у мешканців Острога, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 10 проекту містом визначено населений пункт з переважно компактною забудовою, загальною чисельністю населення не менше ніж 20 тисяч жителів, на території якого розташовані промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства, житловий фонд, та який має розвинуту соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру.
Однак, це не означає, що Острог втратить статус міста, оскільки відповідного механізму ні чинним законодавством, ні проектом Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» не передбачено. Окрім цього, стаття 58 Конституції України закріплює наступний принцип – закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після того як закони чи інші нормативно-правові акти набули чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.
Це означає, що міста чи села, які набули свого статусу до того, як закон стане чинним, не перестануть бути містами та селами після набуття законом чинності.
Отже, з огляду на вищевикладене, Острог, якому статус міста присвоєно ще до потенційного набуття чинності Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» збереже цей статус.

За матеріалами Острозької міської ради


Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/

Наш VIBER: +380638943964

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #РІвне #новини Рівного #новини Рівненщини #Острог #статус #місто
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...