13:30, 17 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Українців не поспішають забрати з Китаю, бо в Україні немає як і де їх тримати
Фото ілюстративне
Українців не поспішають забрати з Уханю, бо в Україні немає як і де стримати потенційну небезпеку. Про це пише ТСН.
Урятуватися від смертельної небезпеки якнайшвидше та полетіли від Уханя якнайдалі мріє щонайменше пів сотні українців. «Не можна виходити, як раніше, коли захотів прогулятись. Зараз все під контролем. Тільки кур’єрська доставка», - розповідає українець Іван журналістам ТСН.Тиждень.
Поки китайська влада посилює заходи безпеки, українців годують обіцянками про евакуацію – не стримується Іван. Забрати наших ще кілька тижнів тому був готовий Париж, але французи додому полетіли, а українці - ні. «Так склалось, що Україна сама взяла дозвіл і тому сказали, що немає сенсу забирати людей до Франції», - додає юнак.
Повернути додому своїх Київ мав ще минулого вівторка. Вже готували пасажирський літак, але…. «Прокидаємося о 8-мій ранку, а нам пишуть , що по якихось технічних причинах евакуації сьогодні не буде», - розповідають українці з Уханю.
Пояснили, що вивчають міжнародний досвід. «Щойно будемо на 100 відсотків переконані, що це не створює ризиків для місцевого населення і інфекція не буде поширена – ми відразу проведемо евакуацію», - заявив прем’єр Гончарук.
Наступна спроба 13 лютого і о п’ятій ранку по українців знову мав вилетіти літак, але і його скасували начебто через відмову перевізника. «SkyUp готовий. Чекаємо команди від МОЗ. Буде команда – ми злітаємо», - заявили в авіакомпанії.
«Ми привозимо українців! Ми максимально готуємо всі умови, щоб безпечно їх тут розмістити. Дати комфортні умови. У вівторок вилетить літак», - обіцяє очільниця МОЗ.
Але про цю дату українцям у Піднебесній повідомляти чомусь не поспішають…"Уже дня три від посольства немає інформації, чи буде евакуація. Але в Інтернеті є, що 18 нас заберуть, ми на це дуже сильно сподіваємося", - каже Іван.
Забрати з охопленого вірусом Уханя мають лише здорових. Й на два тижні обов’язково в ізолятор. «Спочатку китайська влада перевірить чи вони здорові й тільки потім випустити. Потім українська бригада також їх перевірить, а для нас задача основна - знайти приміщення, які є епідеміологічно безпечними», - каже міністерка.
Поки що наші не можуть з Піднебесної дістатися додому. З Китаю до Житомира почали повертатися будівельники. Їх має прилетіти з чотири десятки. Перший китаєць без проблем уже дістався України. «Якщо поширення вже пішло цього збудника – то воно буде. Інша справа ,чи ми готові тут діагностувати, лікувати?», - кажуть в українських лабораторіях.
На це питання відповідь мали б дати в Міністерстві охорони здоров’я та Центрі громадського здоров’я. Бо саме вони (після ліквідації санітарно-епідеміологічної служби) ключові ланки в державній піраміді захисту від епідемічних інфекцій. Та чи існує ця піраміда насправді?
Журналісти ТСН.Тиждень вирішили пройтись по всіх ключових точках, аби зрозуміти, чи існує в державі система біологічного захисту. І це виявилось вкрай непросто. «У нас велика медична колегія сьогодні. У нас не тільки коронавірус в Україні. У нас з 1 квітня запускається медична реформа. Фізично жодного спікера витягнути не можу», - заявили у МОЗ.
Далі був Центр громадського здоров’я з питанням, чи є в нас спецзагони та спеціалісти для боротьби з біологічною атакою, що загрожує світу. «Спікера немає для вас. У штабі всі готуються до евакуації. Ви можете відкрити рекомендації ВООЗ і почитати. Там усе це написано», - заявили у відомстві.
Раніше цивільним захистом населення займалися війська цивільної оборони. Нині - це функція ДСНС. Чи знають там, як бути у разі виникнення епідемії? «ДСНС не бореться з коронавірусом. Це питання до Міністерства охорони здоров'я! Коли будуть завдання покладені на ДСНС, тоді ДСНС буде відпрацьовувати ці питання. Поки що цих завдань немає. Тому говорити ні про що», - заявили у рятувальників.
Не маємо ми й власних тест-систем, що дозволять вірус виявляти. Лише три десятки закордонних. Надія була на відомого генетика Олександра Коляду. І на його приватну лабораторію, де запевнили, що тест розроблений і навіть зареєстрований.
А от у Інституті епідеміології та вірусних інфекцій над тестами не те що не працювали, а прямо визнали - профільна наукова установа держави зробити щось подібне просто не здатна. «Для цього потрібно специфічне обладнання, синтезатор генів … Держава в нас не вкладає гроші, фінансує держава лише зарплату. Синтезувати й тест-системи отримувати у нас не має на чому», - заявили в Інституті.
Більше того, таку світову біологічну загрозу давно передбачили. Україна ще кілька років тому мала створити спеціальний добре захищений шпиталь для хворих на важкі та маловідомі інфекції, такі як коронавірус. Та найгірше два роки тому була створена нова стратегія біобезпеки країни і на думку фахівців - повністю помилкова. «Була прийнята стратегія розвитку системи біобезпеки в Україні, але, на жаль, стратегія не є такою, яку можна застосовувати зараз», - заявляє директорка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України Вікторія Задорожна.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Наш VIBER: +380638943964
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:33
Вчора
15:00
Вчора
13:03
Вчора
Оголошення
15:26, 17 січня
49
10:51, Вчора
12
live comments feed...