18:00, 15 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Боротьба за долю безпритульних тварин у Рівному триває: чи зміниться керівництво Центру стерилізації?
З жовтня минулого року у Рівному з’явився центр перетримки, в якому працює команда волонтерів на чолі зі Світланою Кот. Цих різних людей об’єднала одна мета – допомогти нужденним тваринам, оскільки місцевий Центр стерилізації, за їх словами, з цією задачою впоратися не в змозі.
Ні для кого не секрет, що з 2018 року у Рівному розпочалися перипетії між керівництвом Центру стерилізації та волонтерами міста. За словами останніх, нинішня очільниця Центру Наталія Ющук, після приходу на цю посаду, не виявила бажання продовжити благородну справу своїх попередників.
-Після недовготривалої діяльності Ющук на посаді завгоспа було зрозуміло, що людина не вміє і не хоче вчитися працювати, а на рахунок продовження справи попередниками і мови бути не могло. Вона мала своє бачення і швидкими темпами розпочала все знищувати. Перше чим людина займалася перший місяць роботи - це кожного дня вона була як не в міськраді, так ще десь. В притулку її ніхто не бачив і не чув. За цей період припинилося будівництво, догляд за тваринами робили доглядачі по накатаній, корм був, контроль за хворими і лікування було на руках волонтерів. І тут іще ніби всі ставилися з розумінням. Людина вивчає роботу, можливо скоро добереться і до тварин. В серпні була розпочата стерилізація тварин. Ніби вже працює... Але знову людини в ЦС не видно. Відлов роблять працівники по попереднім записам і стерилізує лікар в операційному блоці в ЦС, - зазначає волонтерка Перетримки Світлани Кот Оксана Петровська.
Як відомо, на посаду керівника Центру стерилізації Наталія Ющук прийшла в 2018 році, її підтримала більшість зооволонтерів.
-Володимир Хомко запропонував зоозахисним організаціям і волонтерам проголосувати і обрати самим людину, якій вони довірили б тварин. Більшість проголосувало за Ющук Наталію.
Ющук мала вищу освіту, певний час займалася волонтерством. Молода, в розмовах з нею відчувалася підкованість в справі допомоги тваринам, поставлена вимова, ніби людина хотіла продовжити справу, вже розпочату попередниками і внести своє для розвитку міста. Навіть хто її знав в волонтерській справі і мав свою негативну думку про її діяльність, пішли за людьми, які її підтримали і були відомі з позитивної сторони у волонтерському русі. Більшість людей повірили нам, - розповідає Оксана Петровська.
Однак згодом суперечки між нею та волонтерами з приводу роботи Центру не припинялися. Чимало людей висловило своє невдоволення. Було прийняте рішення взяти ініціативу в свої руки. Волонтери звернулися до міського голови Рівного Володимира Хомка з проханням надати їм право очолити Центр стерилізації з міським фінансуванням, щоб нужденних тварин більше не ігнорували.
Тоді Володимир Хомко дав зелене світло волонтерам, повідомивши, що він не проти фінансувати їх замість КАТП 1728, якщо це піде на користь тваринам. Все, що було необхідно їм зробити, це створити офіційну ГО.
Як відомо, значущих змін у цій справі не сталося до сьогодення. Наталія Ющук і надалі керує Центром стерилізації, і як вона стверджує, Центр добре функціонує й надалі. Однак волонтери з цим не погоджуються. Команда центру Перетримки Світлани Кот розповіла нам про те, що тварини в Центрі стерилізації не отримують належного догляду, годують їх «гнилими продуктами». Також вони зазначають, що більшість тварин, які зараз є в цьому центрі, знаходяться там давно, а нових тварин брати Наталія Ющук не бажає. Волонтерів, котрі бажають допомогти нужденним тваринам, з часом до Центру також перестали впускати.
Ми запитали у самої пані Наталії про виконання нею обов’язків. За її словами, робота виконується належним чином і тварини перебувають в гарних умовах, за ними доглядають. А те, що деякі звернення містян можуть залишитися без уваги, Наталія Ющук обгрунтовує таким чином:
-Дехто з людей може перебільшувати, коли звертається до нас, стверджуючи, що для для них є загроза від певної тварини. Таких дзвінків до мене надходить протягом дня безліч.
Про якість роботи очільниці Центру стерилізації волонтери мають свою думку:
- Весь свій робочий час пані Ющук проводила, як вона всім розповідала, з 6-00 до 22-00, на базі фонда "Умка" ( де вона колись волонтерила). Можливо декілька стерилізованих тварин і знаходилися на тимчасовій перетримці ... Потім розповідь про дуже велику роботу в лікуванні тварин і стерилізацію. Тільки не на базі ЦС, а на базі фонда "Умка ". Деякі волонтери давали пані Ющук роз'яснення, що ти не волонтер, а завідувач, і маєш посаду , і можливо , якщо потрібна допомога, волонтери допоможуть в догляді, а ти займайся основною роботою... Надалі пішло іще цікавіше ... Наталя ніби почала раз в місяць являтися в ЦС і всім керувати в телефонному режимі. Постійні крики на працівників ... Їжа закінчувалася, вона зменшила дозу годування: замість 3-х мішків виділяє 1,5 мішка. Волонтери збирають гроші, купують м'ясо і крупу... М'ясо вона приводить в зіпсований стан, і його вивозять, а крупу їдять миші. Жовтень 2018, іде зима, будок немає, але є старі, які кожного року ремонтувалися і доповнювалися новими... Вже настають холодні дні і ночі. Собаки сплять у вольєрах просто на дерев'яних настилах , а деякі на бетоні. Волонтери знову піднімають шум... Вона поступово перед волонтерами закриває двері... Ви розумієте, що волонтери можуть тільки допомагати , а не керувати ... Люди не могли бачити, що собаки голодні, хворі, і при мінусових температурах сплять просто на бетоні. Зрозуміло, що люди обурювалися. Перед тими, хто не боявся висловлювати свою думку закривався вхід і придумувалися страшні історії. І так минув рік - двері в ЦС закриті всім . Будки закупила за державні гроші 25.12.2018, коли лежав сніг, і таку кількість, щоб всім показати яка господиня ... Витратила не раціонально гроші бюджета, і всі хто до тварин байдужі, дуже радіють. Собак не прилаштовують... Не лікують.. Собаки помирають і пропадають. А щоб це ніхто не бачив, закриває доступ до тварин, - повідомляє Оксана Петровська.
Побачивши, що Центр стерилізації діє неповноцінно, Світлана Кот, разом з іншими однодумцями, прийняла рішення створити власне місце для перетримки тварин. Там вони отримують увесь необхідний догляд. Їх стерилізують, вакцинують та з часом прилаштовують. Слід зазначити, що орендують волонтери приміщення для тварин за власний кошт. Світлана Кот розповіла нам, що оренда коштує 70 тисяч на місяць. Витрати вона покриває зі своєї кишені. Усі послуги для чотирилапих оплачують за рахунок небайдужих волонтерів.
Саме тому пані Світлана і вирішила поновити боротьбу за Центр стерилізації. Учора міський голова навідався до місця Перетримки Світлани Кот, де все оглянув і пообіцяв, що візьметься за рішення цього питання.
-Ваша ідея мені подобається, я думаю, що вона близька до реалізації. Наступного тижня я зберу депутатську комісію, запрошу вас і ми все обговоримо, - сказав Володимир Хомко волонтерам.
Все що необхідно їм зробити, як і раніше, створити громадську організацію. Як тільки буде затверджена програма, кошти будуть надходити не до Центру стерилізації, а до них.
Чи дійсно буде так, як стверджує міський голова, ми не беремося стверджувати. Однак справа знову заворушилася, тож єдине, що лишилося, це чекати наступного тижня. Ми слідкуватимемо за цією справою й інформуватимемо вас про оновлення.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/
Наш VIBER: +380638943964
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:34
Вчора
16:41
Вчора
Оголошення
11:36, 16 січня
11
13:57, 21 січня
15:29, Вчора
10:21, 9 січня
26
live comments feed...