• Головна
  • Акція проти Кроноспану: як це було і чого вдалося домогтися мешканцям Рівненщини
18:30, 13 січня 2020 р.
Надійне джерело

Акція проти Кроноспану: як це було і чого вдалося домогтися мешканцям Рівненщини

Акція проти Кроноспану: як це було і чого вдалося домогтися мешканцям Рівненщини

Ще не так давно, декілька днів тому, більше сотні людей заблокували дорогу поблизу Рівного, протестуючи проти будівництва заводу «Кроноспан». Мотивували свої дії рівняни тим, що дане підприємство є загрозою екологічної катастрофи для усієї області. Ця акція не стала єдиною, оскільки сьогодні схвильовані мешканці Рівненщини вирішили діяти більш рішуче і пішли до будівлі Рівненської облдержадміністрації, аби донести свій меседж до влади.

Акція проти будівництва «Кроноспану» зібрала біля ОДА понад сотню людей. Там були і мешканці Городка, місця, де саме будують дане підприємство, Рівного і сусідніх населених пунктів.

Присутні вирішили розпочати захід з патріотичного акту, заспівали Гімн України, після чого один з ініціаторів Андрій Овсійчук постав перед народом та представниками влади, які вийшли до людей, і висловив їх позицію стосовно усієї ситуації:

- Мені не зрозуміло, чому дане підприємство вирішили побудувати в Рівному. Невже не можна спробувати знайти більш екологічну альтернативу? Через цей завод планують більш масово вирубувати наші ліси. Страждатимуть також і озера з річками – це все наше, там відпочиває громада Городка і не тільки. На нашій території також є заказник державного значення, однак це нікого, вочевидь, не хвилює, оскільки все буде нищитись. Саме тому ми маємо гуртуватися, аби не допустити цього. Нас не чують, нас ігнорують, однак ми змусимо владу помітити те, що ми не згодні на подібне.

Ініціатори акції стверджують, фінансувати те, що порушує закони України, неприпустимо. За їх словами, порушень у Кроноспану та Департаменту екології назбиралося на сорок сторінок.

Заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, котрий увесь час стояв поруч з виступаючими, вислухав їх і запевнив, що облдержадміністрація нічого не приховуватиме від мешканців області. За його словами, діятимуть вони прозоро і жодне рішення без відома рівнян не прийматимуть, оскільки для влади дуже важлива екологічна безпека свого краю.

Рівняни вислухали пана Подоліна і звернулися до нього з проханням зупинити процес будівництва на момент вирішення подальшої долі підприємства. Жителі стверджують, що ночами і не тільки продовжують будівництво заводу.

Другий заступник голови РОДА Ігор Тимошенко, в свою чергу, доніс до відома людей, що у «Кроноспана» є документальний дозвіл на підготовчий етап будівництва. Зупинити даний етап обласна адміністрація не може, оскільки вони діють в межах закону. На даний момент підприємці виконують підготовчі роботи, про які може дати пояснення їх керівництво.

Вочевидь, ця теза не зовсім вразила рівнян, оскільки ті гуртом викрикували, цитую: «ТАМ ВЖЕ ЗАЛИВАЮТЬ БЕТОН! ЯКИЙ ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП?!»

Далі слідувало наступне запитання: а де брати сировину для цього заводу?» Відповісти на нього поспішив Роман Коваль. Саме він був одним з ініціаторів акції протесту проти формули Штайнмаєра в Рівному декілька місяців тому. На запитання з натовпу «А до чого тут ви, пане Коваль?», він відповів, що він також з Рівного, як і всі присутні.

- Деревина, яку братимуть для цього заводу, налічує три мільйони кубів. 1,3 з них - в Рівному. Де візьмуть решту – мені невідомо. Напевно, з усієї України звозитимуть, - зазначає Роман Коваль. – Закордоном працівники подібних підприємств одержують близько чотирьох тисяч доларів. Скільки вони обіцяють платити у нас? Від дванадцяти до п’ятнадцяти тисяч? Ви певні, що це того варте? Вам не здається дивним те, що це підприємство перевозять з Німеччини до нас?

Також пан Коваль стверджує, що влада таки може вирішити цю проблему. В їх силах зібрати позачергову раду та перевірити усі документи «Кроноспану». Вони в праві також і призупинити будівничі роботи підприємства.

Сергій Подолін прийняв до уваги почуті слова і запевнив, що зі зверненням містян ознайомляться сьогодні ж. Крім того заступник голови знову підкреслив, що місцева влада зацікавлена в тому, щоб усі види виробництв були екологічно безпечними для нашої області. Однак також додав, що адміністрація хоче створити максимально комфортні умови й для бізнесу. Саме тому вони бажають створити ініціативну групу, аби провести продуктивні перемовини з усіма сторонами конфлікту.

-Це просто цинізм! – пролунало у відповідь на слова пана Подоліна.

Подальша бесіда з владою лише додавала масла у вогонь. Зрештою, своє звернення активісти зареєстрували і дійшли до згоди провести переговори в середу.

Тож запитань досі залишається багато. Мешканці Городка і решта плекають сподівання, що наступний крок до їх вирішення буде зроблений 15 січня о 15 годині.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com/rivne0362ua/

Наш VIBER: +380638943964

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #новини Рівного #новини Рівненщини #Короноспан #будівництво #протест
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...