Рівненські чиновники – за спрощення отримання допомоги при народженні дитини

Листи до міністерства соціальної політки України з проханням впорядкувати систему оформлення документів для отримання допомог при народженні дітей підготували спеціалісти соцзахисту Рівного.

Про це 23 січня повідомили власкору IA ZIK в управлінні праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому.

Останнім часом в окремих засобах масової інформації була поширена інформація про те, що у батьків  новонароджених малят у 2013-му році виникла проблема оформлення документів для отримання державних допомог на дітей.

Як розповіли власкору IA ZIK в управлінні праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, проблема дійсно існує. На думку фахівців, це викликано неузгодженням між діючими нині законами та підзаконними актами – новими міністерськими наказами, інструкціями, які набули чинності  з 2013  року. Крім того, немає визначеності між поняттями «місце проживання» та «місце реєстрації». У законодавчих актах, якими керуються в роботі працівники управління соціального захисту населення передбачено, що вони мають приймати довідки з місця проживання заявників на допомогу. Тобто – ЖЕКів. Про нововведення, які почали діяти з січня, там, як стверджують в управлінні, нічого не сказано.

Щоправда, за інформацією фахівців управління, станом на сьогодні одні ЖЕКи видають довідки про склад сім’ї, інші – ні. У січні, коли за допомогами звертається порівняно мало людей, це ще не так відчутно. Однак, якщо не вжити заходів, найближчим часом питання може постати досить гостро. Тож спеціалісти управління просять врегулювати ці питання. Поки, за їх словами, вони ще нікому офіційно не відмовляли в прийнятті документів. При цьому рядять врахувати, що в січні до них за традицією звертається мало людей. Як буде потім – не знають. За їхніми прогнозами, наступного місяця до управління може прийти більше тисячі заявників.

Стосовно того, чи існує проблема в інших областях, то рівненські фахівці соцзахисту кажуть, що там,  де є Єдині центри, які функціонують за принципами єдиного вікна і де зберігається повна база даних про мешканців, городяни можуть отримати всі довідки. Отже, там проблем немає.

ZIK
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі