У Рівному борці за чистоту української мови взялись за газети

Рівно за місяць на Рівненщині оголосять підсумки щорічного мовного моніторингу, який уже вчетверте проводять науковці та громадські активісти. Тема цьогорічного проекту — мовна культура засобів масової інформації. Бажаючі зробити внесок у розвиток української мови ще мають час долучитися до акції!

Під час першого моніторингу, який проводили навесні 2009-го, його організатори досліджувати мовну культуру рівненських чиновників та політиків. Наступного року на грамотність перевіряли студентів. А у 2011-му в рамках проекту склали міні-словник сленгу.

- Цьогоріч основну частину роботи в рамках мовного моніторингу виконують студенти гуманітарного факультету Острозької академії, - розповідає керівник проекту, викладач кафедри журналістики та літературознавства НаУ "Острозька академія" Вікторія Назарук. - Вони аналізують провідні видання Рівненщини на предмет дотримання норм літературної української мови. Адже метою нашого моніторингу є саме виявлення найтиповіших мовних відхилень у ЗМІ Рівненської області.

До участі у проекті запрошують усіх бажаючих — не лише студентів вищих навчальних закладів Рівненщини, а й школярів, громадських активістів, усіх небайдужих до розвитку української мови. Учасників моніторингу, які зберуть та узагальнять найбільше зразків мовних відхилень, відзначать призами. Відбудеться це на підсумковій прес-конференції 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

- Про необхідність захисту української мови останнім часом говорять чимало, особливо після ухвалення сумнозвісного закону Ківалова-Колесниченка, - зазначає Вікторія Назарук. - Ми ж вирішили підійти до мовної проблематики з дещо іншого боку, більш, так би мовити, фахового. Річ у тім, що для інформаційного простору власне Рівненщини, який є переважно україномовним, проблема витіснення державної мови російською є не настільки актуальною, як для столиці, східних або південних регіонів України. Але для нас актуальним є інший ракурс мовного питання: як саме ми говоримо і пишемо українською? Наскільки дотримуємось норм літературної мови, чи не зловживаємо суржиком, не засмічуємо нашу українську непотрібними запозиченнями або ж відвертими мовними помилками? Оскільки засоби масової інформації покликані виступати своєрідним взірцем мовлення, ми й вирішили зосередити увагу саме на них. Для студентів це буде хорошою мовною практикою, а для всіх, хто буде причетний до моніторингу, - приводом замислитись, зробити певні висновки на майбутнє, аби наша українська мова ставала чистішою, досконалішою, такою, якою прагнуть її бачити усі, кому небайдуже рідне слово.

Вас зацікавила участь у мовному моніторингу? Тоді звертайтесь за детальнішою інформацією на кафедру журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія», 35800, м.Острог, вул. Семінарська, 2, тел./факс.: +38 (03654) 2-29-49 (внутрішній 121), або (096) 800 61 30. 

ОГО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі