• Головна
  • Директор рівненського зоопарку радить робити в Луцьку замість звіринця пташиний парк
09:03, 17 січня 2013 р.

Директор рівненського зоопарку радить робити в Луцьку замість звіринця пташиний парк

До Луцька приїхав директор рівненського зоопарку Олег Павлюк, щоб надати дружню консультацію щодо розвитку нашого зоокуточку. Візит відбувся 16 січня.

Вже з новою очільницею луцького зоопарку Людмилою Денисенко гість із сусідньої області обійшов територію звіринцю. Олег Павлюк відразу озвучував їй своє бачення використання ресурсів зоопарку.

Зокрема він пропонував здати на металобрухт дитячі атракціони, які вже давно не функціонують,  та паровозики, які вже чимало років стоять лише для краси, і то сумнівної. Це, на думку гостя, матиме чимало користі – територія стане чистішою (її облагородять), а також зоопарк отримає додаткові кошти.

Не сподобалося директору рівненського зоопарку, що від відвідувачів практично заховали чудову водойму з острівцями, яку можна споглядати при вході. На його думку, це можна гарно обіграти в плані ландшафтного дизайну: зробити оглядовий майданчик, із якого відвідувачі мали б змогу годувати птахів.

Замість звіринця – пташиний парк

Після побаченого Олег Павлюк поділився своїми враженнями. «Я в Луцькому зоопарку буваю періодично. Мене розчаровує, що нічого тут не міняється. Зоопарк зупинився на радянському рівні розвитку, хоча вже помінялися технології утримання тварин. Життя вносить корективи до того, як повинні експонуватися тварини», - говорив він.

Цього ж разу він приїхав до Луцька зі своїми співробітниками, оскільки відгукнувся на прохання нової керівниці зоопарку надати їй консультацію щодо моделі подальшого розвитку звіринця.

«Я би рівненський і луцький зоопарки ніколи не порівнював із київським, миколаївським чи харківським. Ми - трішки інакші. Ми не будемо мати того фінансування в шість чи дванадцять мільйонів. Наша межа – один-півтора мільйона гривень. За ці кошти варто організувати куточок, який буде комфортний як для тварин, так і для відвідувачів», - виловив він своє бачення.

Гість із міста Рівне запропонував, для прикладу, організувати парк птахів. «Навіщо ті тигри, леви, вовки, ведмеді? Зоопарк існує прекрасно і без цих тварин. Можна зробити шикарний парк птахів, який буде родзинкою цього краю. А видів пернатих – чимало, і утримання - значно дешевше», - вважає гість. «Якщо хтось захоче побачити тигра, лева, жирафу, він поїде в київський зоопарк. Треба просто знайти спеціалізацію та розвиватися в ній», - додав він.

А як же ведмеді?

Разом із тим варто зазначити, що в Луцьку вже довгий час говорять про створення ведмежого містечка. Більше того, свого часу порушувалося питання про переселення клишоногих у парк на територію від дамби до Київського майдану. З такою пропозицією на мерію виходила організація «Чотири лапи».

Щоправда, пізніше виявилося, що організація просто хотіла заволодіти тваринами. Вони вже відмовилися від ведмежого парку, як тільки забрали ведмедицю», - розповіла директор луцького зоопарку Людмила Денисенко.

Проте проект із побудови ведмежого містечка є реальнішим. Принаймні в рамках програми Міжнародного співробітництва Польща-Білорусь-Україна затверджено фінансування проекту «Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку», який передбачає будівництво містечка для ведмедів. Проект має на меті збудувати вольєри, оглядові тераси, павільйон, містечко для левів, а також розробити благоустрій усієї території луцького зоопарку. Загальний бюджет заходів і робіт, які будуть профінансовані Європейською Комісією, у Луцьку складає понад 15 мільйонів гривень. Усі роботи будуть виконані на конкурсних засадах через тендер, згідно з Європейськими регламентними процедурами.

«Ведмеже містечко – не проблема. Основне – погодити проект містечка з фахівцями, людьми, які дійсно багато років цим займаються. Київський зоопарк може бути хорошим консультантом. У тому ж парку птахів воно (ведмеже містечко. -ВІП) може бути. Але це, якщо будуть гроші. Поки цього немає – радив би ведмедів віддати туди, де для них створені належні умови, щоб вони тут не викликали відчуття жалості», - висловив свої поради директор рівненського зоопарку.

«Розумію, що працівникам важко розпрощатися з тваринами, яких вони вигодовували. Але це - реалії життя. І ціна білета залежить не від кількості тварин, а від якості», - додав він.

Рішення за директором луцького зоопарку

Чи прислухається до порад керівниця зоокуточку, буде видно. «Можливо, зараз половину пропозицій відкидаю, але над ними ще буду думати. Варто прислухатися, адже в людини є великий досвід, є на що рівнятися», - висловилася Людмила Денисенко.

Переш за все, вона планує вивчити досвід своїх колег, зустрітись із фахівцями.

«Беру на себе зобов’язання допомагати в цьому», - запевнив Олег Павлюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...