Міський голова Рівного пропонує закривати нічні клуби, в яких перебуватимуть підлітки

Міліція вважає, що підлітки в нічних клубах у пізній час сприяють підвищенню дитячої злочинності

Злочинів, скоєних дітьми, поменшало. Але не тому, що їх менше скоюють, а тому, що не усі вдається виявити. А сприяють дитячим правопорушенням нерідко дорослі. Таку думку висловив доповідаючи про роботу відділення кримінальної міліції у справах дітей під час чергового засідання міськвиконкому тимчасово виконуючий обов’язки начальника міськвідділу міліції Рівного Іван Лішневець.

За його інформацією, у 2012 році неповнолітніми у Рівному скоєно 56 злочинів проти 82-х у 2011-у. Однак, це не тому, що діти стали менше порушувати закон, просто не всі злочини вдається задокументувати. В основному підлітки грішать дрібними крадіжками, попадаються під час вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління.

За рік міліції довелося розшукувати 32-х втікачів з місць проживання, з них 23 втікали з рідної домівки, один – з дитячого садочка, по двоє – з притулку та медзакладів, двох загубили батьки під час відвідування магазинів. На обліку у Відділу кримінальної міліції у справах дітей (ВКМСД) перебувають 47 неповнолітніх, які вживають спиртне, 7 – наркотичні речовини, 15 – за схильність до бродяжництва, 42 – через неблагополучні сім’ї.

Особливо нарікав Іван Лішневець на те, що протиправній поведінці підлітків сприяє велика кількість розважальних закладів у місті, які не переймаються тим, що у них перебувають неповнолітні у вечірній і нерідко нічний час.

Під час 59-ти рейдів «злачними» місцями Рівного міліціянти виявили там 120 підлітків. Без особливих проблем можуть придбати підлітки і спиртне. Щодо цього мліцією було зроблено 13 подань, за якими 5 торгових закладів позбулися ліцензій на продаж алкоголю. Щоправда, міліціянт не зміг назвати, які це заклади.

Водночас, Іван Лішневець нарікав на недостатнє технічне забезпечення відділу та просив владу міста посприяти у виділенні окремого приміщення. Адже згідно зі змінами до чинного законодавства, відділ кримінальної міліції у справах дітей має розташовуватися окремо від інших міліцейських підрозділів. Раніше керівництво міста планувало розмістити ВКМСД у приміщенні, де нині розташовується служба у справах дітей, а її перевести в інше.

Однак, як зазначив міський голова Володимир Хомко, нове приміщення для служби дітей потребує дороговартісного ремонту, на який наразі бракує коштів. Але Володимиро Хомко пообіцяв міліціянтам усе ж таки вирішити питання з приміщенням.

Водночас запропонував вживати жорстких заходів аж до закриття щодо тих закладів, у яких у пізній і нічний час перебуватимуть підлітки. А ще – організовувати щомісяця «провокативні» закупки алкоголю неповнолітніми у торгово-розважальних закладах, аби виявити порушників і карати їх відповідно. Однак щодо цього методу боротьби з підприємцями-порушниками висловили сумніви інші члени виконкому, мовляв, це суперечить законодавству.

У свою чергу, Володимир Хомко зазначив, що міська влада усе одно щось вигадає, щоб навести лад у місті із продажем спиртного, особливо неповнолітнім.

Четверта влада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі