• Головна
  • У Дубні обговорили шляхи підвищення прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування (ФОТО)
20:33, 18 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

У Дубні обговорили шляхи підвищення прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування (ФОТО)

У Дубні обговорили шляхи підвищення прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування (ФОТО)

16 жовтня у Дубно ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» та Дубенська міська рада організували круглий стіл з теми «Від прозорості місцевих органів влади до ефективності використання публічних коштів».

Участь у заході взяли начальники усіх управлінь та відділів Дубенської міської ради, а також представники Українського представництва міжнародної антикорупційної організації Transparency International. Останні наголосили, що дедалі більше досліджень, зокрема проведених Transparency International, підтверджують, що відкриття даних допомагає місцевій владі залучати інвестиції, розвивати економічні відносини, зменшувати бюрократичний тягар та корупційні ризики, а також підвищувати довіру до публічних інституцій. Саме тому від зусиль з підвищення прозорості можна отримати практичний і цілком вимірюваний результат.

Експерт ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» В’ячеслав Долід ознайомив присутніх з роботою системи «Відкритий бюджет», спеціального порталу, завдяки якому будь-яка державна установа має можливість зробити зручну й зрозумілу візуалізацію своєї бюджетної інформації. Інфографіки можна скачувати і використовувати при написанні звітів та релізів на офіційних сайтах. Але найважливіше, що кожен громадянин може через зрозумілу схему ознайомитися з основними бюджетними показниками свого міста чи області.

Нагадаємо, що Дубенська міська рада є одним з лідерів по встановленню на своєму сайті інтерактивної візуалізації системи «Відкритий бюджет». Так, на сьогодні там вже розміщено інтерактивний модуль «Комунальні підприємства», який дозволяє візуалізувати результати фінансової діяльності комунальних підприємств міст України. Основним завданням модулю є висвітлення показників фінансової звітності та результатів діяльності комунальних підприємств міста у вигляді доступних та зрозумілих для громадян графіків та інтерактивних візуалізацій. Окрім висвітлення інформації про динаміку показників фінансової діяльності, також створена можливість отримати візуалізації аналітичних показників, які розраховуються завдяки інформації у системі та алгоритмам, закладеним у модулі. Всі показники підприємства можна відсортувати за параметрами зростання, спадання чи за відсутністю будь якої динаміки протягом років. Окрім візуалізації показників по окремому підприємству, є можливість проводити порівняння показників фінансової діяльності різних підприємств.

Під час засідання було детально проаналізовано ситуацію з прозорістю міста Дубна. Впродовж 2019 року Дубенська міська рада значно покращила показники прозорості своєї діяльності.

У Дубні обговорили шляхи підвищення прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування (ФОТО), фото-1

У процесі роботи круглого столу було надано ряд рекомендацій щодо подальшого вдосконалення прозорості міської ради. Так, було досягнуто попередніх домовленостей про розміщення на сайті ради модулю «Бюджет на мапі», який дозволяє здійснити автоматичне нанесення на мапу як планових, так і фактичних показників видатків бюджету розвитку адміністративно-територіальної одиниці.

Модуль створює можливість для здійснення візуального контролю громадянами: проведення робіт по ремонту будинків та інфраструктури, капітальному будівництву, озелененню та закупівлі обладнання в соціально значимих об’єктах (лікарнях, школах, садочках), адже громадяни, що живуть неподалік мають безпосередню зацікавленість в отриманні якісних послуг від виконавців робіт та підрядних організацій.

Встановлення модулю «Бюджет на мапі» дозволить знизити ряд корупційних ризиків, таких як:

● підписання фіктивних актів прийому-передачі робіт;

● приймання робіт неналежної якості;

● ухилення підрядником від гарантійного ремонту об’єктів;

● кумівства між замовником та підрядником робіт;

● територіального дисбалансу розподілу ресурсів в межах адміністративно-територіальної одиниці.

Окрім того, присутні мали змогу ознайомитися з методологією оцінки імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень «Прозорі ради». З результатами дослідження органів місцевого самоврядування з використанням даної методології експерти Центру «Сівітас» ознайомлять громадськість вже найближчим часом.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дубно #бюджет #Відкритий бюджет #новини #новини Рівного #новини Рівненщини #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...