• Головна
  • Понад тисяча людей з підозрою на сказ звернулася до лікарів з початку року на Рівненщині
10:55, 27 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Понад тисяча людей з підозрою на сказ звернулася до лікарів з початку року на Рівненщині

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Сьогодні, 28 вересня у світі, зокрема і на Рівненщині, відзначається День боротьби зі сказом. На сьогодні сказ реєструється у 113 країнах світу. Через сказ щорічно гине понад 55 тисяч людей і більш як 1 млн тварин по всьому світі. Прямі збитки від сказу складають майже 24 млрд євро в рік. 

Сказ – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке захворювання, яке без лікування неминуче закінчується смертю.

Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією.

Смерть наступає протягом перших п’яти днів хвороби.

В Україні за останні 10 років зареєстровано 38 випадків захворювання людей на сказ у 16-ти областях (Київській, Харківській, Волинській, Донецькій, Кіровоградській, Чернігівській, Одеській, Херсонській, Луганській, Львівській, Рівненській, Черкаській, Дніпровській, Вінницькій, Сумській, Тернопільській та у м. Києві). Найбільшу кількість хворих людей гідрофобією виявлено у 2007, 2011, 2015 рр.

Епізоотична та епідемічна ситуація щодо сказу в Рівненській області в останні роки залишається неблагополучною. Щороку звертається за медичною допомогою близько 3-х тисяч осіб, що постраждали від покусів різними тваринами, 600 - 700 осіб отримують профілактичне лікування. В 2014 та 2016 рр. зареєстровані два випадки сказу серед людей у Володимирецькому та Гощанському районах. В обох випадках зараження відбулося через покуси котами. 

На сказ хворіють всі теплокровні тварини включаючи мишей, щурів, зайців, ондатр і т.д., але найчастіше в нашій області зустрічається захворювання на сказ серед лисиць, собак, котів, корів.

Вірус виділяється у хворих тварин зі слиною, тому зараження найчастіше настає при покусах, а також може відбуватися при ослиненні шкіри, при зніманні шкіри із хворої тварини, її виробленні та інше.

Тому при кожному покусі, навіть при ослиненні потрібно промити рану водою з милом і негайно звернутися в медичну установу, де в кожному окремому випадку буде вирішено питання відносно доцільності антирабічного лікування. За твариною, яка нанесла покуси, працівниками ветмедицини проводиться нагляд на протязі 15 днів з метою виключення сказу.

За вісім місяців поточного року на Рівненщині зареєстровано 20 випадків захворювань тварин сказом, а саме 8 лисиць, 5 собак, 6 котів, 1 борсук. Хворі тварини реєструвалися у Дубенському, Гощанському, Рівненському, Березнівському, Корецькому, Здолбунівському, Володимирецькому, Сарненському та Демидівському районах та м. Рівне. За медичною допомогою з приводу покусів звернулися 1342 особи, із них 52 особи покусані хворими на сказ тваринами. Вакцинацію та імунопрофілактику призначено 341 особі. Продовжує викликати занепокоєння те, що 29 випадках (9,0% від призначених) потерпілі від покусів тваринами відмовилися від антирабічного лікування, що є великим ризиком виникнення захворювань серед цих людей.

Щоб запобігти захворюванню на сказ, необхідно дотримуватися наступних правил:

- не контактуйте з бездомними та дикими тваринами, розповідайте дітям про небезпеку таких контактів;

- не провокуйте тварин на укуси: не намагайтеся годувати, надавати допомогу невідомим, безпритульним тваринам, дражнити їх;

- уникайте скупчень безпритульних собак;

- при укусі або ослиненні підозрілою твариною промийте рану водою з милом, краї рани обробіть розчином йоду;

- своєчасно робити своїм домашнім тваринам щеплення проти сказу.

Необхідно пам’ятати, що тільки своєчасне звернення до лікаря дає надійну гарантію запобігти трагічним наслідкам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #день #боротьби #сказ #статистика #відзначають #міжнародний
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...