Збитки «Рівнегазу» в поточному році досягнули 165 мільйонів

Збитки «Рівнегазу» в поточному році досягнули 165 мільйонів , Таїсія Олекшій

В цьому році сума збитків «Рівнегазу» досягла 165 мільйонів гривень. Це вже третій рік поспіль у компанії діє економічно необґрунтований тариф. За цей час загальна сума збитків компанії досягла 355,7 млн ​​грн., повідомляють у пресслужбі «Рівнегазу».

– Фінансова криза призвела до того, що в Рівненській області повністю амортизовані 279 кілометрів газопроводів, 46 ГРП, 550 ШРП, 636 станцій катодного захисту. Якщо не вкладати кошти, кількість амортизованих об'єктів буде тільки зростати, – повідомляє компанія.

Читайте також: "Рівнегаз" змінив адресу

За останні три роки через низьку заробітну плату з підприємства звільнилося понад 900 кваліфікованих працівників.
Особливо це відбивається на аварійно-диспетчерській службі, яка першою реагує на виклики абонентів і ліквідує аварійні ситуації. За три роки з «Рівнегазу» через значне навантаження і недостатнє фінансування служби звільнилися майже 50 фахівців. Наразі у компанії понад 220 вільних вакансій.

– Причина критичного стану мереж – збитковий тариф на розподіл газу. За 3 роки їх дії збитки компанії склали 355,7 млн ​​грн, а всього по області - 20 млрд грн. Недостатнє фінансування ремонту і модернізації газорозподільної системи може привести до аварійних ситуацій, перебоїв з газопостачанню та навіть загрозу безпеці споживачів. Вихід з такої невтішної ситуації – зміна дискримінаційних тарифів, що в три рази нижче економічно обґрунтованого рівня, – повідомляють у «Рівнегазі».

Середній місячний платіж за послуги розподілу в 2018 році по Рівненській області становив 75,7 грн на одне домогосподарство, що навіть нижче за витрати на мобільний зв'язок та інтернет.

У зв'язку з цим АТ «Рівнегаз» наголошує на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП: довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня і компенсувати операторам ГРМ завдані збитки і затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ протягом всього року.

– Згідно з даними дослідження Київського міжнародного інституту статистики, 74% споживачів вказали, що хотіли б, щоб плата за послугу з доставки енергоресурсів в їх будинку була незмінною протягом року. А це є підтвердженням такого рішення проблеми, що склалася, – повідомляє компанія.

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

новини Рівне Рівнегаз газ збитки аналітика компанія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі