• Головна
  • Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати
17:15, 23 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Матеріал Горинь.інфо. Автор - Тарас Давидюк.

Мільйонер, помічник регіонала Ківалова, бізнес-партнер Медведчука, консультантка Ющенка, журналісти та юристи. Що об’єднує цих осіб? Всі вони є помічниками новообраних народних депутатів з Рівненщини. 

Сайт Горинь.інфо проаналізував склад помічників нардепів Рівненщини та виявив цікавих персонажів. Хто ж допомагатиме народним депутатам у їхній діяльності?

Згідно законодавства, кожен народний депутат може мати до 31 помічника-консультанта. Вони можуть працювати як за строковим договором, так і на громадських засадах (безкоштовно).

Для фінансування своїх помічників кожному обранцю виділяють 48 тисяч гривень щомісяця. У межах цього фонду депутат самостійно визначає скільки буде в нього помічників, хто з них працюватиме за гроші, а хто – на громадських засадах. Пройшов майже місяць від початку діяльності новообраного парламенту. На офіційному сайті Верховної Ради нарешті з’явилась інформація про помічників новообраних нардепів.

У Олександра Ковальчука: журналістки та містер університет

Обраний по мажоритарному округу № 152 від Рівного Олександр Ковальчук (партія «Слуга народу») як ніхто інший знає про важливість помічників нардепів. Адже і сам був у цій ролі. Новообраний нардеп в 2010-2011 роках був помічником-консультантом у Віктора Матчука (засновника та керівника компанії РЕНОМЕ, а в 2006-2010 роках – голова Рівненської облдержадміністрації).

Олександр Ковальчук вже має трьох помічників на платній основі.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-3

Марина Фурс працювала довгий час в сфері журналістики. Зокрема, працювала в газеті Рівненської міськради «7 днів» та була головним спеціалістом із зв’язків з громадськістю управління юстиції у Рівненській області. А ще вона – дружина відомого в Рівному журналіста Юрія Дюга. Який, до слова, на останніх виборах працював у виборчому штабі «Слуги народу». Обоє вони є засновниками громадської організації «Антикорупційний моніторинг». Марина, крім того, є виконавчим директором ще однієї громадської організації – «Відповідальна громада».

Втім, Марина Фурс не єдиний працівник медіасфери в помічниках нардепа. Ще однією помічницею на платній основі є Оксана Федорук. Раніше вона працювала випусковим редактором Інтернет-видання «ВолиньPost» в Луцьку та на сайті «Волинь.Таблоїд». Новопризначена помічниця закінчила Факультет філології та журналістики Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. В Оксани Федорук також є досвід громадської діяльності: була членом всеукраїнської громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив».

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-4

Всі ці дані Оксана написала в своєму резюме, яке вона розмістила в травні на work.ua.  Тепер Оксану можна привітати. Вона знайшла собі нову цікаву роботу.

Третій помічник Ковальчука на платній основі – Тарас Курачик. Він вже був помічником нардепа Юрія Дерев’янка у попередньому скликанні Ради. Юрій Дерев’янко – український політик і підприємець, двічі обирався народним депутатом, востаннє від партії «Воля». Також колишній нардеп працював у партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-5

Про Тараса Курачика інформації у відкритому доступі вкрай мало. Відомо що він родом із Сарн, навчався на юридичному інституті Національного авіаційного університету. Тарас навіть встиг виграти конкурс «Містер НАУ» у 2012 році.  Вочевидь у команді нового нардепа саме Тарас відповідатиме за законодавчі ініціативи.

Ще один помічник у Олександра Ковальчука – на громадських засадах. Це Євгеній Савчук. Він – засновник та керівник фірми ПП «Ангіо» (основний вид економічної діяльності – загальна медична практика) та ТОВ «Перша острозька друкарня». Під час виборів до парламенту Євгеній Савчук був довіреною особою у Олександра Ковальчука. А ще Євгеній фанатіє від баскетболу. Так, він прославився тим, що підняв прапор баскетбольного клубу «Рівне» на найвищих вершинах у Гімалаях та Африці.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-6

У Романа Іванісова: молодість, досвід та мільйонер

Інший депутат-переможець по 153 округу Роман Іванісов теж свого часу був помічником. У парламенті 7 скликання він консультував на громадських засадах Віталія Чугуннікова. Чугунніков був на той момент обраний від партії «УДАР Віталія Кличка», а в 2014-2016 роках був головою Рівненської облдержадміністрації.

Роман Іванісов має п’ятьох помічників. Хто ж вони?

Оксана Коссє вже має досвід консультацій нардепів: вона була помічницею у Павла Жебрівського в парламенті 6 скликання. Також Оксана працювала прес-секретарем Державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів». З останнього місця роботи її звільнили в той час, як вона перебувала у декретній відпустці.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-9

Інша помічниця Іванісова – Крістіна Мішегліна – не має політичного досвіду. Втім, вона має відповідну освіту та досвід роботи в правовій сфері. Крістіна Мішегліна працювала юристом в Національному університеті «Одеська юридична академія». Також Крістіна навчалася на аспірантурі кафедри морського та митного права того ж університету. Під час навчання займалась громадською діяльністю – належала до Ліги студентів Асоціації правників України. А до того працювала інспектором Філії Інфоксводоканалу.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-10

Третій помічник Іванісова на платній основі – Сергій Черванчук. В попередньому скликанні він вже був консультантом, до того ж, по черзі у двох депутатів: мажоритарника з Рівненщини Олександра Дехтярчука (партія «Блок Петра Порошенка») та обраного по списках від того ж БПП Юрія Буглака.  А в 2016 році ще й встиг побути радником Голови Верховної Ради. Прикметно, що сам помічник на виборах балотувався від партії «ГОЛОС» Святослава Вакарчука, хоч і під явно непрохідним 105 місцем у списку. Дружина Сергія Анатолійовича теж працює на державній службі, вона очолює одне з управлінь Міністерства соціальної політики. Втім, і сам Сергій Черванчук має значний чиновницький досвід. Він працював з 1998 року в Міністерстві фінансів, у 2003-2010 перебував на різних посадах в Адміністрації (Секретаріаті) Президента, був радником Голови Держпідприємництва (2013 рік), радником Віце-прем’єр-міністра України в уряді Азарова. Окрім того, новоспечений помічник обіймає ще й досить екзотичну посаду Генерального секретаря Товариства «Україна-В’єтнам». Нагороджений у свій час орденом Данила Галицького.

Ще двох помічників Іванісов має на громадських засадах. Це Олександр Гуц та Віктор Соколов.

Олександр Гуц – керівник ТзОВ «Рівненський бетонний завод». В 2018 він задекларував 1 мільйон 113 тисяч гривень доходу. Олександр Гуц невдало балотувався в 2015 році до Рівненської обласної ради від партії «Прогрес». Втім, тепер його політичні амбіції можуть бути частково задоволені – партія «Слуга народу» має свого Президента, уряд та більшість у парламенті. Схоже, справи у Олександра Олександровича підуть вгору.

Ще один підприємець у помічниках Іванісова – Віктор Соколов. Віктор Анатолійович – власник та керівник ТОВ «ПРОФ ДЕЗ КОНТРОЛЬ ПЛЮС». Сам Роман Іванісов у 2019 році теж був керівником цієї компанії. То що там з розподілом бізнесу та політики в новій правлячій партії?

У Олександра Аліксійчука: юристи та помічники Осуховського

Ще один мажоритарник від 154 округу Олександр Аліксійчук («Слуга народу») має п’ятеро помічників. Троє з них – на платній основі. Це Галина Клемпоуз, Тетяна Рогозіна та Олександр Чепелюк.

Галина Клемпоуз більш відома на Рівненщині та за її межами як «Перлинка». Це – її бойовий псевдонім. Галина була волонтеркою та допомагала українським військовим з початку війни. Згодом сама пішла до лав Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». У 2016 році підписала контракт з 54 бригадою. Пізніше, разом з іншими бійцями перевелась до батальйону «Донбас» ЗСУ, де стала аеророзвідницею (детальніше про резонансний інцидент з переводом бійців можна прочитати тут).

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-13

Інтерв’ю з «подругою «Перлинкою» можна прочитати тут і тут.

Після звільнення з лав Збройних Сил Галина Клемпоуз продовжила займатись громадською діяльністю – разом із посестрами з «Жіночого ветеранського руху» вона їздила країнами Європи та США, де розповідала правду про російсько-українську війну, проводить тренінги та семінари для жінок-військових. В новій для себе ролі Галині допоможе освіта: вчилась вона на юриста в Харківській юридичній академії імені Ярослава Мудрого.

Тетяна Рогозіна на політичному обрії Рівненщині з’явилась під час виборчої кампанії до Верховної ради. Навчалася Тетяна в Національному університеті “Острозька академія”. Довгий час працювала юристом в громадській приймальні Рівненської “Самопомочі”, від якої свого часу балотувався в Рівненську міськраду Олександр Аліксійчук. Місцевим журналістам Тетяна представилась юристкою Олександра Аліксійчука

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-14

Тож, вочевидь, за юридичний напрямок діяльності депутата відповідатиме саме вона.

Третій помічник на платній основі в Аліксійчука – також юрист. Олександр Чепелюк народився 3 жовтня 1986 року. У 2010 році закінчив Київський університет Національної академії наук України. Олександр має стаж юриста сім років, є практикуючим адвокатом у Рівному. Окрім того належить до громадської організації «Асоціація правників України».

Як зазначає про себе сам Олександр, «з дитинства вбачав своїм покликанням встановлення істини та справедливості». Що ж, сподіваємось бажання встановлювати справедливість в Олександра з роками не пропало. Для реалізації своїх мрій адвокат тепер має нові інструменти.

Ауріка Горяйнова та Володимир Муляр є помічниками нардепа Аліксійчука на громадських засадах. Обоє вже були помічниками народного депутата-«свободівця» Олега Осуховського. Окрім того, Володимир Муляр є ще й депутатом Рівненської обласної ради (обраний на місцевих виборах від рідного Острозького району).  Володимир Муляр та Олександр Аліксійчук разом працювали в структурах, пов’язаних з компанією «Інтербетон», тож не дивно, що їх професійна співпраця переросла і в політичну.  Володимир має дві освіти. Він закінчив Національний університет «Острозька академія», а зараз ще й навчається в Національній академії державного управління при Президентові України. Обидві освіти – політологічні.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-15

Інша помічниця Ауріка Горяйнова працює в юридичній сфері. Розпочинала свою кар’єру в прокуратурі Одещини. Звідти вона була звільнена після того, як у 2007 році розповіла журналістам про те, як «нові прокурорські керівники налаштовують систему прокуратури на чітке заробляння грошей». https://tema.in.ua/article/1863.html. З 2013 року працює адвокатом у Голосіївському районі Києва.

У Сергій Литвиненка: помічниця від Ківалова та колега «по спирту»

Нардеп-мажоритарник від 156 округу Сергій Литвиненко (партія «Слуга народу») має лише двох помічників. І обоє вони – на платній основі.

Лариса Ткач вже працювала помічником у нардепа-регіонала Сергія Ківалова в трьох скликаннях. В пошукових системах значиться її номер телефону та вказано, що вона є його прес-секретарем. Що ж може нарадити новому нардепу така помічниця? Питання, звісно ж, риторичне. Бо Сергій Литвиненко, попрацювавши народним депутатом менше місяця, вже відмітився кнопконадавством та організацією п’янки у залі засідань парламенту.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-18

Іншим помічником Сергія Литвиненка є Денис Миколайович Чернов. У відкритих базах даних є кілька людей з такими прізвищем, ім’ям і по-батькові. Один з них розпочинав свою кар’єру в податковій і пересікався з діючим нардепом по підприємницькій сфері. Денис Чернов був директором державних підприємств «Дубов’язівський спиртзавод», «Воютицький спиртзавод» та «Косарський спиртзавод», працював у ліквідаційній комісії «Укрспирту». Сам народний обранець, як відомо, до потрапляння в парламент був керівником Зірненського спиртзаводу на Березнівщині. Денис Чернов на виборах у Верховну раду був довіреною особою Литвиненка на окрузі.

Але цікавим є той факт, що помічник нардепа був один із засновників громадської організації «Європейська солідарність». Чи це мала бути технічна структура для розкрутки чи для обливання брудом однойменної партії – невідомо.

Про зв’язки Чернова з втікачем-міністром МВС часів Януковича Захарченком читайте тут.

В базах даних юридичних осіб значиться також Денис Миколайович Чернов як засновник адвокатського об’єднання «Покров».

У Віктора М’ялика: родинні клани, бізнес-друзі та партнер Медведчука

Обраний по 155 округу Віктор М’ялик – єдиний, хто обрався по мажоритарці від Рівненщини і не був висуванцем президентської партії. Нинішній нардеп був помічником на громадських засадах у депутата-«свободівця» Олега Осуховського. Втім, сам М’ялик не демонструє націоналістичних переконань і в парламенті приєднався до депутатської групи «За майбутнє».

У нардепа з Полісся найбільше помічників серед усіх – аж восьмеро. Лише двоє з яких – на платній основі. Це Лариса Тарасенко та Юлія Базака.

Юлія Базака – жителька міста Вараш, яка агітувала за свого кандидата в соціальних мережах на виборах. Іншої громадської активності від неї не помічено. Наші джерела повідомляють, що помічницею Віктора М’ялика Юлія Базака є давно. Тепер вона буде виконувати ту ж роль вже в статусі держслужбовця.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-21

Лариса Тарасенко на відміну від своєї колеги, має досвід:  була консультантом двох нардепів-«свободівців» – Олега Осуховського та Олексія Фурмана.

На безкоштовних основах допомагають Віктору М’ялику шестеро помічників: Ірина Базака, Богдан Базака, Валентин Голубенко, Микола Климець, Наталія Климець, Дмитро Стецюк та Роман Янківський.

Ірина Базака – жителька Вараша, яка теж відмітилась підтримкою кандидата на виборах в соцмережах. Окрім того, вона працювала у фонді М’ялика ще до виборів.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-22

Вона – мати Юлії Базаки, про яку ми вже писали.

Ще один помічник з прізвищем Базака – Богдан – родом з села Воронки Володимирецького району. У відкритих базах його дані ніяк не вказують на його активну громадсько-політичну активність. Тож, скоріше за все, він пройшов помічником через родинну приналежність. Адже він – брат Юлії та син Ірини Базаки.

Валентин Голубенко – ще один невідомий для широкого загалу помічник. Даних про людей з такими іменем та прізвищем небагато, і жоден з них не є активним політичним чи громадським діячем. Тож, скоріше за все, потрібно шукати зв’язки Голубенка з М’яликом в інших сферах. Як це є у випадках з іншими помічниками нардепа.

Так, Микола Климець є засновником та керівником низки компаній, пов’язаних, зокрема, і з будівництвом. До слова, інший помічник нардепа Роман Янківський – власник київської будівельної компанії «МДС-БУД». Батько Романа – за інформацією журналістів, перебуває у тісних стосунках з всім відомим кумом Путіна Медведчуком. Прочитати більше про зв’язки Романа Янківського з Медведчуком можна тут.  А сам народний депутат до свого обрання працював директором цієї ж фірми.

Інша Климець – Наталія має, на відміну від колег, відповідний досвід. Вона була помічником у нардепів Івана Зайця та Сергія Міщенка. А ще Наталія Максимівна значиться підписантом у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Комунальне підприємство «Дударків» та власником і співзасновником ТзОВ «ЖЕО ЖИТЛО-СОФІЇВКА». Це фірми, засновником яких є вищезгаданий Микола Климець.

У Дмитра Соломчука: ніякої політики, лише бізнес

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-23

№33 у виборчому списку «Слуги народу» Дмитро Соломчук під час президентських виборів очолював обласний штаб Зеленського і небезпідставно вважається лідером «зеленої» команди на Рівненщині. Він має двох помічників, і обох – на платній основі.

Юрій Виноградов прийшов до політики з бізнесу. Він – один із засновників фірм, якими вони керують разом з Дмитром Соломчуком.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-24

Інша помічниця Соломчука – Юлія Залознєва. Юлія навчалася в Університеті митної справи та фінансів у місті Дніпро. Вона – одна з офіційних жертводавців президентської виборчої кампанії Володимира Зеленського. Згідно даних фінансових звітів вона пожертвувала 26 тисяч гривень. Звідки ж в неї кошти? Юлія (як і Дмитро Соломчук, і Юрій Виноградов) працює в компанії «Агроцентр». А на сторінці партії «Слуга народу» в соціальній мережі Facebook вона представлена як координатор штабу партії в Рівненській області.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-25

У Олександра Салійчука: помічниця Ющенка, піарщик та дружина

Олександр Салійчук – ще один нардеп, що пройшов у парламент за списками «Слуги народу». Він, як і Дмитро Соломчук, є членом громадської організації «Час дій». А також він бізнесмен – співвласник і директором ряду фірм (ТОВ «Перша м’ясна хата», ТМ «Гощанські ковбаси»).

На платній основі у нардепа лише одна помічниця – Ірина Нестор. Вона була консультанткою в нардепів Петра Ющенка («Наша Україна»)  – брата Президента Віктора Ющенка та Ігоря Скосара (ВО «Батьківщина»). А останнім місцем роботи Ірини Василівни була посада заступника керівника секретаріату депутатської фракції  партії “Народний фронт”. Певне людина з таким багатим  досвідом допоможе зорієнтуватися в аспектах законодавчої праці новообраному слузі народу. Ірина Нестор родом з міста Трускавця, що на Львівщині. Її чоловік Сергій Нестор є співвласником фірми «Хорека Трускавець» (бізнес у сфері реклами) та власником торгівельної фірми «ПП «Нессі-2006», яка зареєстрована у Рівному.

Ще четверо помічників у Олександра Салійчука – на громадських засадах. Віталій Бізюк був директором ТзОВ «Магазин №49» в місті Рівне, що займається орендою нерухомості.

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-28

Сергій Затинний був помічником у нардепа Валентина Королюка. Затинний займається адвокатською діяльністю та є засновником благодійного товариства «Разом».

Сергій Плісецький – більш відомий з-поміж помічників Олександра Салійчука. Річ в тому, що Плісецький є відомою медійною особою. Адже з 2006 по 2014 рік був комерційним директором телерадіокомпанії «Рівне 1», а до того був редактором газети «Безкоштовні оголошення».  В 2015 році він балотувався до Рівненської міської ради від партії «Об’єднання САМОПОМІЧ». Був членом громадської організації  “Центр розвитку дитини «Бедрик». Також помічник нардепа є керівником двох фірм: ПП «Маркам», яка спеціалізується на ремонтних роботах та «Піар компанія ПЕРЕЦЬ», назва якої сама говорить про сферу своєї діяльності.

Ще одним помічником на громадських засадах є дружина нардепа Олександра Олександрівна. Вона ж, до речі, є і власником фірми «Леді-флай» (основний вид економічної діяльності – Діяльність телефонних центрів).

Діючі помічники народних обранців з Рівненщини – все, що варто знати, фото-29

У Соломії Бобровської – громадські діячі

Ще одна депутатка родом з Рівненщини – Соломія Бобровська. Вона пройшла до парламенту в списку партії «Голос» Святослава Вакарчука. Соломія – відома громадська діячка: активно займалась в скаутській організації «Пласт» та русі «Чесно». Вона – співзасновниця «Євромайдан-SOS» та волонтер під час російсько-української війни. Згодом була заступницею Міхеіла Саакашвілі в Одеській облдержадміністрації, а після його звільнення стала наймолодшою в Україні виконувачкою обов’язків голови ОДА. Соломія Бобровська була помічницею в нардепа та віце-прем’єр-міністра Олександра Сича, члена ВО «Свобода» з Івано-Франківщини.

У Верховній Раді Бобровській допомагатимуть двоє помічників: Юлія Голопотелюк на платній основі та Олена Захарова – на громадських засадах. Юлія Голопотелюк закінчила Одеську юридичну академію та познайомилась з Соломією в часи, коли остання працювавла в Одеській ОДА. Найімовірніше, що познайомив їх рідний дядько Юлії – Олександр Голопотелюк – ветеран війни, який активно займається громадською діяльністю в Одесі. Цьогоріч Юлія вступила ще й в Києво-могилянську академію, де продовжуватиме набиратись знань, які їй обов’язково знадобляться в роботі у парламенті.

Інша помічниця Олена Захарова – теж з громадського сектору. Вона – засновник та керівник громадських організацій «Міжнародний центр політичних досліджень» та «Центр громадських ініціатив «Ідеї змін». А ще вона – один із засновників ТзОВ «Фрайт хантер».

У Яни Зінкевич – помічники колишніх нардепів

Ще одна нардеп з Рівненщини – легендарна Яна Зінкевич. У 18 років вона покинула навчання і пішла добровольцем на війну. Там стала командиром медичного батальйону «Госпітальєри». Завдяки своєму авторитету Яна не просто потрапила в прохідну частину партії «Європейська солідарність», але й стала однією з медійних облич кампанії партії.

У Верховній Раді Яні допомагатимуть на платній основі Олександра Калашнікова та Зоя Татаренко. Обидві помічниці вже мають досвід консультування народних обранців. Калашнікова була помічницею в нардепа Єгора Фірсова (партія УДАР Віталія Кличка), а Татаренко була помічницею у Володимира Купчака (ВО «Батьквщина»), Олександра Фельдмана (Партія регіонів) та Сергія Мельничука (комбат «Айдару», пройшов по списках Радикальної партії Ляшка).

Зоя Татаренко значиться в керівних органах партії «Київська Русь-Україна» а також є засновником громадських організацій «Дипломатичний бізнес клуб», «Добровольче формування АЙДАР» та бенефіціаром ТзОВ «Мрія тур». Навчалася Зоя в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Згодом працювала вчителем в школі та чиновником у Міністерстві соціальної політики.

Таким чином, у 9 нардепів з Рівненщини разом працює 34 помічники. В майбутньому народні обранці зможуть набрати собі ще нових консультантів чи позбутися тих, хто є. Втім, як бачимо, кадровий потенціал чинних нардепів – це поєднання молодості та досвіду. І звісно, куди ж без бізнес-друзів та політтехнологів. Парламент оновився, а принципи «політичної кухні», схоже, не зазнали кардинальних змін.

Тарас ДАВИДЮК

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівненщина #народні депутати #помічники #народних обранців
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...