• Головна
  • До Рівного навідався Григол Катамадзе аби поговорити про бізнес
13:35, 19 вересня 2019 р.

До Рівного навідався Григол Катамадзе аби поговорити про бізнес

До Рівного навідався Григол Катамадзе аби поговорити про бізнес

Минулого тижня в Рівному відбулася робоча зустріч новообраного голови облдержадміністрації Віталія Коваля з бізнес представниками, на якій був присутній президент Асоціації платників податків України Григол Катамадзе, повідомляє «Рівне Вечірнє».

За словами Віталія Коваля, керівництво країни націлено на діалог та продуктивну співпрацю з бізнесменами. Для відповідальних підприємців вони готові відкривати двері та здобувати перемоги.

В свою чергу Григол Катамадзе стверджує, що потрібно виправляти ситуацію з тіньовим бізнесом, контрабандою, офшорними схемами та конвертаційними центрами, оскільки все це негативно впливає на фінансове становище країни. Потрібно акцентувати увагу на малому та середньому бізнесі, щоб збільшити його ВВП від 10-15% до 50%.  Тобто до європейських стандартів.

Також Григол Катамадзе на цій зустрічі презентував новий Податковий кодекс розвитку.

Заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук оцінив запропоновані змін, проте застеріг, що до них потрібно ставитися виважено.

За його словами, серед позитивного можна виділити об’єднання адміністрування податкових доходів фізичних осіб і єдиного соціального внеску. Це допоможе економити шляхом скорочення кількості перевіряючих органів.

Проте є також і те, над чим потрібно ще подискутувати. Не було враховано міст і сіл обласного значення, таких як Рівне, Острог тощо. Зокрема змін до податкового кодексу, потрібна також розробити механізм монетизації пільг за кошти держбюджету, а не за рахунок рівненської громади.

А що до бізнесу, то для того, щоб вивести його з тіні, потрібно запровадити загальне декларування видатків і встановити норму готівкових операцій.

Законодавчі зміни були підтримані також і співвласником нетканих матеріалів, головою громадської ради при ГУ ДФС Рівненщини Богданом Гапяком. Однак він наголошує, що причина негативного впливу на підприємницьку діяльність – часта зміна законодавства.

На його думку, для бізнесу головне – стабільність. Потрібно змінювати не лише вивіски в службах податків, потрібно ще об’єднувати податки на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску. Це дозволить зменшити тиск на фонд оплати праці і стимулюватиме виведення з тіні заробітних плат. Також необхідна рівноправна оплата податків усіма бізнесменам. Саме це допоможе створити міцний фундамент для розвитку вітчизняного підприємництва.

Для голови ради Територіального відділення асоціації платників податків України в Рівненській області та директора Рівненського пивзаводу Маріяна Годи, затвердження чітких правил ведення бізнесу є необхідною мірою, «адже податки – це гарантія успішної країни». За його твердженням, потрібно замість податку на прибуток запровадити податок на виведений капітал – це по-перше.

По-друге, пропонується комплексне зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці шляхом об’єднання ПДФО та ЄСВ і поступове його зниження вдвічі – до 20%.

По-третє, створюється єдиний аналітичний орган – Бюро фінансових розслідувань, за рахунок ліквідації силових структур боротьби з економічними злочинами.

По-четверте, є намір ввести відповідальність силових підрозділів за неправомірний тиск на бізнес.

І по-п’яте, треба запровадити мораторій на законодавчі податкові зміни протягом трьох років.

За його словами, саме тоді можна буде бесідувати на тему розвитку підприємництва і про економічний розквіт України.

Читайте нас в телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #новини Рівненщини #Катамадзе #податковий кодекс #бізнес
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...