• Головна
  • Через скажену лисицю на Дубенщині оголосили карантин
17:25, 13 вересня 2019 р.

Через скажену лисицю на Дубенщині оголосили карантин

Через скажену лисицю на Дубенщині оголосили карантин

12 вересня, відразу після підтвердження даного випадку, у Дубенському районі було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.


Як стало відомо, в приватне господарство забіг лис, якого застрелила єгерська служба.
Прибувши на місце спеціалісти державної служби ветеринарної медицини району відібрали патматеріал (голову червоної лисиці), та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію для вірусологічного дослідження на сказ. Результати досліджень патологічного (біологічного) матеріалу показали наявність сказу у лисиці.

Враховуючи дану інформацію, рішенням комісії від 12.09.2019 року в селі Дитиничі введено карантин на 60 діб.

Також до загрозливої зони ввійшли населені пункти в радіусі 10 км.:с. Плоска, с. Клюки, с. Бірки, с. Переросля, с. Судобичі Плосківської сільської ради; с. Семидуби, с. Довге поле, Семидубської сільської ради; с. Підлужжя, Птицької сільської ради.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється: проведення заходів із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин.

Фахівці ветеринарної служби здійснюватимуть щоденний подвірний обхід та проводитимуть щеплення від сказу для котів і собак.

Керівників мисливських господарств зобов’язано провести діагностичний відстріл не менше 5-10 голів диких м’ясоїдних на неблагополучній території, для проведення вірусологічних досліджень,провести депопуляцію червоної лисиці, довести її щільність до 0,5-1 голови на 1000 га угідь.

На мисливських угіддях, а також у загрозливій зоні заборонено промисловий і ліцензійний відстріл диких тварин, їх відловлювання і вивезення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #Дубенщина #сказ #лисиця #карантин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...